avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate Kadesh

Activitate Kadesh

Asta am facut acum 20 min, am fost la magazinul de pe calea mosilor si am completat o notificare si am atasat si o copie si sper sa se rezolve. Domnisoara de la ghiseu a fost foarte ok si mi-a dat dreptate si a spus ca ar fi vina celor de la internity care nu s-au asigurat ca cererea sa ajunga.
Multumesc frumos pentru ajutor si pentru interesul acordat problemei mele si o sa revin daca pana la urma nu se rezolva !!!
Am al doilea exemplar dupa cererea de incetare a contractului cosmote semnat si stampilat de un angajat de la Internity , in care acesta a trecut si DATA de 04.02.2008 si ora 12.00 si Stampila si numele lui si numarul lui de teledon si semnatura si un COD POS care nu prea stiu ce este. Cei de la cosmote nu-mi cer 150euro, imi cer 100,57 ron pt neplata a trei luni de abonament (cei 150euro trebuiau platiti in caz ca renuntam la abonament dupa data de 04.02.2008 caz in care cei de la internity au zis ca se prelungeste cu inca un an). Eu am achitat inca o luna pt ca asa mi-au zis cei de la internity ca o sa vina inca o factura. Mi-e nu mi-a venit decat o singura factura timp de un an de zile, in schimb trimiteau un sms cu suma de plata si asa stiam cat sa platesc. asa ca m-am dus si am platit 50 ron cam cat plateam de obiciei !!!
Dupa un an de zile contractul de putea incheia gratuit, mi s-a spus ca daca depasesc data de 04.02.2008 contractul se prelungeste automat un an si ca daca vreau sa renunt la el dupa aceasta data trebuie sa platesc 150euro. De aceea am renuntat chiar in data de 04.02.2008 exact dupa un an. Iar pe cererea mea de incetare a contractului cei de la Internity au bifat "DUPA EXPIRAREA PERIOADEI INITIALE CONTRACTUALE" . I-am sunat de 3 ori si de fiecare data imi spun ca verifica si ca ei nu au primit nicio cerere si ca ma contacteaza in cel mai scurt timp.
Firma de recuperari nu a dat de mine deoarece ca telefon de contact eu am dat fixul care a fost inchis acum 2 luni, iar in posta n-au trimis nimic. Acum celor de la cosmote le-am dat numarul meu de vodafone ca sa ma contacteze daca rezolva ceva, au dreptul sa dea acest numar celor de la recuperari ???
Buna ziua! Ma numesc Dan si am incheiat un abonament cosmote in data de 04.02.2007 pe care l-am platit luna de luna la timp. In 04.02.2008 am facut o cerere de incheiere a acelui contract la internity baneasa (unde facusem abonamentul). Mi s-a spus ca totul este ok , dar saptamana trecuta am aflat ca ma cauta o anumita firma de recuperatori sa platesc abonamentul cosmote. Am sunat la relatii cu clientii si am aflat ca ei mi-au inchis acel abonament in data de 27 mai 2008 pe motiv de neplata si ca sunt dator 100,57ron (suma pe 3 luni). Eu am un exemplar din cererea respectiva semnata si data si stampilata de un angajat de la internity in data de 04.02.2008 la ora 12.00 !!! Am sunat la relatii cu clientii din nou si de fiecare data mi-au spus ca ma contacteaza in cel mai scurt timp. O data m-au intrebat daca nu am primit niciun raspuns la cererea mea din partea lor si am spus ca nu, si mi-au spus ca nu e vina mea ca n-am primit dar ca asta e problema, ca ei n-au primit cererea (cei de la internity au zis ca au trimis toate cererile).
Mentionez ca din data de 04.02.2008, data rezilierii, eu nu am mai bagat sim-ul in niciun telefon, si am si platit inca o luna de abonament in plus deoarece asa mi-a zis vanzatoarea de la internity.
ce sa fac, cui sa ma adresez ??? si daca le dau banii, cum am eu garantia ca peste un an sau mai mult nu o sa ceara altii ?????