avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1750 soluții astăzi
Forum Activitate Văruțu

Activitate Văruțu

Este posibil să ți-se spună la primărie că nu se mai aplică art 4/1 din legea 117/2014 privind *POTENȚIALI CUMPĂRĂTORI*
Rog un răspuns documentat ....De o lună citesc toate legile din domeniu ,și n-am găsit nicăieri așa ceva ....Mulțumesc
Aștept să curgă toate până la finalitatea procedurilor .. să vad ce răspuns primesc . Mulțumesc mult ..Sărbători fericite !!!
Mulțumesc D-le CHKa Un răspuns perfect ...și legal parcurs .Problema este că mi-au spus de la primărie că dacă după cele 30 + prelungiri nu apare un preemtor din cele enumerate și de dumneavoastră NU SE POATE VINDE LA LIBER si că acea prevedere din lege nu se mai aplică de anul trecut ...Acest fapt mă face să cred că e Rea voință ,și am apelat la ajutorul forumului ...
Dare in plată teren extravilan ...
Vă rog frumos ...Un teren extravilan cu *dosarul* trecut de 30 de zile și fără preemtori valizi pot incercă Darea in plată și ce riscuri sânt ... Mulțumesc
D-.n Bratu Aș fi recunăscător dacă aș primii un semnal pozitiv in acțiunea d-v , având și eu această problemă de rezolvat ...Mulțumesc
Mulțumesc , am să incerc varianta să văd ce zic la primărie....dar vreau să merg pe vânzare..
Bună ziua .. Sănt plecat din tară de peste 10 ani Am un teren agricol extravilan de vănzare
-Am depus la primărie (prin imp.) Cererea cu toate actele necesare
--Au trecur 30 de zile fără să am vreun preemtor
Am un potențial cumpărator care locuieste in județ indeplinește condițiile cu excepția ...Nu este inregistrat la finanțe cu VENITURI DIN AGRICULTURĂ !! așa mi s-a spus ,neacceptând cererea de preemțiune ....Ce pot face ..?? donez terenul pe nimic.. la stat.. părinții sânt bătrăni și bolnavi, .