avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate MihTi

Activitate MihTi

Eu am și declarația de pierdere a brief-ului, proces-verbal întocmit la politia belgiana și tot aștept de exact 3 luni. Proprietarul a declar brief-ul pierdut, dar în procesul-verbal, în caseta completata de polițistul de acolo scrie "pierdut sau furat". Acel cuvânt furat apare automat în SIS și stam sa se tot solicite ștergerea alerte. La noi birocrația e cu încetinitorul. La fiecare solicitare scrisa aștepți 25-30 de zile. Dacă te duci sa soliciți ștergerea alerte, nu te baga nimeni în seama. :(
Ce se mai poate face in astfel de situație?

Gaitan a scris:

Problem se poate rezolva intrun singur mod : cautat numele proprietarului cu adresa lui de pe prima parte, luati legtura cu El sa faca o declaratie de pierdere à acestuia de la politie, Asta et tot !

cristina198624 a scris:

buna imi spuneti va rog daca ati reusit sa inmatriculati masina? daca da cum ati procedat? sunt si eu in aceasta situatie am primit raspuns de la politie dupa trei luni ca nu putem inmatricula masina decat cu acel certificat care ne lipseste de aproximativ 2 luni am trimis prin avocat o adresa catre autoritarile belgiene sa ne ajute cu un raspuns si inca nu am primit nimic daca stiti ce am putea face cum sa rezolvam aceasta problema am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns multumesc mult