avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1490 soluții astăzi
Forum Activitate Livale

Activitate Livale

Va certati in puncte de amenda si articole cand eu am zis foarte clar ca nu circula nimeni cu masina! Intrebarea era strict daca DRPCIV in momentul in care ma duc cu numerele si dosarul pentru inmatriculare, ma poate amenda ca nu am inmatriculat masina la timp! Nicidecum ca ma duc cu masina la DRPCIV. Masina ramane la domiciliu pana se efectueaza inmatricularea. Iar despre asigurare, nu am intrebat daca merita sau nu sa fac pe 1 luna sau pe 1 an, ci am intrebat daca pot inmatricula masina cu 1 luna de asigurare deoarece nu detin fonduri pentru 1 an de zile in momentul de fata. S-a deviat de la subiect,mult. Va rog cititi intrebarile cum trebuie daca puteti, daca nu treceti peste. Va multumesc pentru un eventual raspuns, daca nu puteti raspunde treceti peste!
Nu circula nimeni cu masina. Masina e pe bara de atunci :)) In momentul de fata nu am posibilitatea sa fac asigurarea pe 1 an de zile, deci mai bine o fac pe o luna daca pot inmatricula masina asa si dupa o fac pe 1 an direct. Inmatricularea este suspendata de asta si intrebam daca DRPCIV e posibil sa te amendeze ca nu ai inmatriculat masina la timp... Pe mine ma interesa daca se poate inmatricula masina cu 1 luna de asigurare pe ILFOV ca am citit ca e posibil sa respinga dosarul... Dar nu gasesc nimic concret
Buna ziua! Am cumparat o masina anul trecut in octombrie, masina a fost inregistrata la primarie. Nu am ajuns inca la DRPCIV pentru inmatricularea propriu-zisa. Are cineva idee daca platesc ceva amenda ca am "intarziat" cu inmatricularea masinii? Stie cineva daca merge inmatriculata masina pe ILFOV cu 1 luna de asigurare sau trebuie minim 6 luni? Va multumesc pentru un eventual raspuns!