avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1083 soluții astăzi
Forum Activitate Ionela_87

Activitate Ionela_87

Bună ziua. As dori sa știu unde pot reclamă și eu o asistenta de pe ambulanta. În data de 9 iulie, dimineața, mama mea s a simțit rău. Am chemat ambulanta în jur de 6 30 și le am spus ca mamei mele ii este foarte rău pentru și ca bănuiesc ca a făcut un avc. Mama mea era căzută jos, în bucătărie. Am mai sunat odată la 112 pentru ca salvarea nu venea. Pentru ca am bănuit ca mama mea a făcut un avc, am intepat o un un ac în fiecare deget de la mana și astfel și a revenit. Salvarea a ajuns pe la 7 30 și asistenta când a văzut o a zis:Ce faci acolo jos? A pus o sa se ridice, deși, de abia putea și s a dus în pat. Aciolo i au luat tensiunea și a zis ca e buna. Eu l am spus toate simptomele, care indicau un avc, i am spus ca am intepat o în degete și atunci și a revenit și se uita la mine foarte ciudat. Mi a zis sa stau liniștita ca e diuar o lipotimie din cauza căldurii și sa stau lini. Bineînțeles, ca m, am liniștit ca, am zis ca ea știe mai multe ca mine. După 6 zile, mama mea a murit în somn pentru ca, a mai făcut un avc. Vreau neapărat sa plătească
Am înțeles. Mulțumesc încă o data pentru informație. O zi buna sa aveți!

Ionela_87 a scris:

Mulțumesc frumos pentru răspuns! Majorările o sa fie pe suma rămasă de plată sau pe întreaga suma de 1980?

Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

Aveti 1980 lei de plata pana la 27.05.2024 . Daca nu platiti pana atunci toata suma o sa vi se calculeze niste majorari de intarziere de 0.03%/ zi.



Mulțumesc frumos pentru răspuns! Majorările o sa fie pe suma rămasă de plată sau pe întreaga suma de 1980?

Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

Aveti 1980 lei de plata pana la 27.05.2024 . Daca nu platiti pana atunci toata suma o sa vi se calculeze niste majorari de intarziere de 0.03%/ zi.

Bună ziua. Anul trecut în octombrie am completat o declarație unica pentru a fi asigurata medical. Menționez ca sunt o persoana fără venit și suma pe care trebuie sa o plătesc este de 1980 lei pana pe data de 25 mai 2024.Am plătit, dar mai am și as dori sa știu dacă nu pot plăti toată suma pana pe data de 25 mai?