avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Activitate Paul_paulo

Activitate Paul_paulo

Prelata doamnei se întinde de-a lungul întregului apartament , deci nu prea am încotro sa deviez
Bună ziua! Am cumpărat recent un apartament la etajul 4 care are deja montat un aparat de aer condiționat. Acel tub prin care picura condensul era în interiorul apartamentului, intr-un recipient de plastic care trebuia mereu golit. L-am scos în exterior, așa cum are majoritatea și l-am depărtat în asa fel încât sa nu curgă pe fatada blocului. La parter este un magazin care are o prelată deasupra. "Doamna" face zilnic circ ca are prelată sparta și condensul de la mine ii strica fructele ( dansa scoate lăzile cu fructe afară) . Ar putea sa repare prelată sau sa mute mai la stânga sau dreapta lada dar nu vrea. Ii place circul. Mi-a trimis deja la usa asociația de proprietari și politia comunitară. Întrebarea mea este: exista vreo lege în baza căreia sa fiu sancționată sau obligata sa bag înapoi la bidon acel furtun? Menționez ca nu curge la nimeni în cap, nu picura în nici o locuință, nu curge pe bloc. E chiar absurd!