avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Activitate patricia73

Activitate patricia73

am uitat sa specific ca instiintarea este de la eos ksi nu de la banca
creitul a fost facut in 2003 ,am platit cam un am,cred,dupa care nu am mai putut plati,iar nr. de dosar executare silita este in 2008
As vrea sa-mi spuneti ce se intimpla daca am primit o hotarire de executare silita(in urma unui credit nerambursat la bcr),in cazul in care nu am nici un fel de bun dar stau la socri si lucrurile sint ale lor.Persoana care a lasat o adresa privind executarea silita a amenintat ci inchisoarea neachitarea banilor.Am citit undeva ca debitele se prescriu dupa 3 ani.va rog sa ma lamuriti pt ca sintem speriati .
Ash dori sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului in conditiile in care nu am 12 luni lucrate inaintea datei nasterii copilului,dar avind in vedere urmatoarele:

-copilul meu s-a nascut pe data de 22 iulie 2008
-am fost angajata in cimpul muncii timp de 13 ani pina la data de 20 09 2007
-nu am beneficiat niciodata de aceasta indemnizatie, fiind la prima nastere
-incepind cu data de 06 03 2008 sint inregistrata la A.J.O.F.M. Iasi,deci sint somera
-in perioada 20 09 2007 -06 03 2008, am cotizat individual la casa asigurarilor de sanatate(toata perioada),somaj si casa judeteana de pensii (doar luna februarie).
-momentan este suspendat ajutorul de somaj , deoarece beneficiez de concediul postnatal si leuzie.