avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate Raresstarkov

Activitate Raresstarkov

Deci nimic legat de puscarie cu executare ? Ca in rest nu ma intereseaza sa platesc anumite chestii.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Ce se va întâmpla,probabil.o sa va facă plângere penala plus o sesizare la ANAF pt evaziune fiscala dacă poate face dovada platii chiriei către dvs.Daca e învățat va alegeți cu o plângere penalanpt 3,4 infracțiuni iar costurile vor fi mai mari decât un onorariu de av la acest moment pt evacuarea care se poate rezolva în 3,4 luni.

Doresc sa stiu exact ce se poate intampla daca il dau afara dar fara sa fie loviti.
Si precizez ca nu am contract totul e pe "naspa"

Adalbert Gabriel Gazdovici a scris:

Depinde de contractul incheiat cu chiriasul si de cum decurge evacuarea. Daca chiriasul locuieste acolo si trebuie sa intrati "peste el" ca sa-l dati afara, e mai bine sa nu o faceti pentru ca e infractiune. Daca e suficient sa ii spuneti sa plece ca altfel il evacuati cu executor judecatoresc si politia, si pleaca, e foarte bine. Nu puteti folosi violenta sub nici o forma.

Buna ziua, sunt curios ce se poate intampla daca imi dau forțat afara un chirias care numai a platit chiria si face mereu scandal seara prin casa ?
Ce as putea patii daca il dau afara cu tot cu hainele lui si dupa inchid usa si numai il las sa intre niciodata ?