avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Activitate Daniel0312

Activitate Daniel0312

Am inteles! Va multumesc pentru raspunsuri..
Buna ziua! In caz ca divortam la notar, si ea refuza in continuare si imi impune tot asa sa vad copililul cand vrea ea si o ora pe saptamana, se mai poate face ceva? Pot sa ma mai muc mai departe in instanta.
Buna ziua! Asa ne dorim sa divortam prin notar, copilul sa ramana la ea, dar sa imi dea si mie dreptul de vizita, sa impartim timpul copilului, nu sa ajung sa il vad o ora pe saptamana. Intrebarea mea este: daca accepta cumva propunerea mea, si dupa ce semnam actele la notar si se pronunta divortu, si ea incepe sa faca numai cum vrea ea, sa ajunga chiar sa imi interzica sa il mai vad. Ce pot face mai departe ?
Buna ziua! M-am certat cu sotia, si a plecat de acasa cu copilu dupa ea, sa mutat in chirie. Ea a inceput sa imi impuna sa vad copilu doar o ora pe saptamana, fara sa fi pronuntat in instanta , si pe langa toate astea mi,a cerut sa fac o cerere de locuinta anl, ca sa mute cu copilu, ca este chiria scumpa.. Daca bag eu divort de ea , am sanse sa ramana copilu cu mine, mentionez ca ea nu are unde sa stea cu copilu, are doar o casa cu o camera la tara si nu are conditii, se ocupa de copil ca mama, dar ma gandesc ca daca fac cererea de divort sa nu imi dea nici mie copilu si nici cu ew nu poate ramana ca nu are conditii si sa ajunga copilu pe la orfelinat...