avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaela@1

Activitate Mihaela@1

Răspuns la discuția de ce nu mi se accepta demisia?
Subiect: RE: incetare contract cu art. 55 lit.b

Imi cer scuze!!! Revin ... Dar problema este ca eu nu sunt absolventa, am lucrat timp de 7 ani la societatea respectiva. Am avut probleme de sanatate si am depus o cerere de incetare a contractului de munca cu acordul partilor cf. art. 55 lit. b, prin luna august 2008. Au trecut deja 3 luni si nu mi s/a rezolvat situatia. Angajatorul nu a fost de acord si ma obliga sa/mi duc demisia sau, in caz contrar, imi desface contractul cu litera „i”. Este posibil din punct de vedere legal sa nu imi accepte acea cerere si sa ma oblige sa duc demisia>??? Ei deja au emis o decizie cu demisie, fara a exista de fapt una facuta si semnata de mine. Pot sa fac plangere la ITM???? Multumesc!!
Răspuns la discuția de ce nu mi se accepta demisia?
Buna ziua! Am si eu o problema!!!!!! Am depus o cerere de incetare a cotnractului de munca cu acordul partilor cf. art. 55 lit. b, prin luna august. Angajatorul nu a fost de acord si ma obliga sa/mi duc demisia sau, in caz contrar, imi desface contractul cu litera „i”. Este posibil din punct de vedere legal sa nu imi accepte acea cerere si sa ma oblige sa duc demisia>??? Multumesc!!