avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Activitate frangi21

Activitate frangi21



frangi21 a scris:


Dapix a scris:

Pai si daca aveti deja o situatie grea, de ce vreti sa va mai infundati'?
Girantul stie ca aveti datorii multe si riscati executarea silita'?

Pentru ca la aceste ifn uri am dobânzi colosale zilnice și ma gândeam sa împrumut o suma dintr-un CAR sa achit aceste ifn uri cu sume mici dar dobânzi de 1-2 % pe zi și sa rămân intr-o rata de 3-400 lei lunară …



Mai bine zis as dorii sa refinantez ifn urile cu dobânzi zilnice cu acest CAR , teama mea e de verificările acestui CAR , sa nu vadă aceste buline de 30-60 de zile …

Dapix a scris:

Pai si daca aveti deja o situatie grea, de ce vreti sa va mai infundati'?
Girantul stie ca aveti datorii multe si riscati executarea silita'?

Pentru ca la aceste ifn uri am dobânzi colosale zilnice și ma gândeam sa împrumut o suma dintr-un CAR sa achit aceste ifn uri cu sume mici dar dobânzi de 1-2 % pe zi și sa rămân intr-o rata de 3-400 lei lunară …
Buna ziua . Am o situație cu multe ifn uri și zile de întârziere . Am găsit o varianta cu un CAR , girant am . Care sunt verificările lor ? Văd biroul de credit sau in centrală de risc ? Ofițerul la telefon mi a spus ca doar sa nu am executări pe rol sau popriri . Mulțumesc !!
Buna ziua ! Am văzut ca astăzi a respins contestația celor de la URS pentru legea plafonării dobânzilor la IFN . Ce se întâmpla de astăzi încolo ? Pot contacta fiecare ifn unde nu se respecta limita impusă sau mai durează pana se va publica in monitorul oficial ? Va mulțumesc !