avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate tednet

Activitate tednet

Buna ziua, am un card de cumparaturi la Cetelem mi-am platit ratele intocmai si la timp fara intarzieri fara penalitati, in aceasta luna am primit de la ei un mesaj cum ca, contractul de credit a ajuns la data scadenta si trebuie sa platesc toata suma restanta odata pt a nu fi raportata la biroul de credit si a nu se incepe executarea silita, am trimis un mail la relatii cu clienti si i-am rugat sa-mi puna la dispozitie contractul de credit semnat de mine in care este specificat faptul ca luna aceasta este data scadenta, nu mi-au trimis acest contract de credit dupa un alt mail ei mi-au raspuns ca mi-au trimis cu confirmare de primire un act aditional pentru prelungirea perioadei contractuale si nu am semnat acel act aditional, le-am spus sa-mi puna la dispozitie confirmarea de primire semnata de mine, mi-au trimis un act in care era specificat faptul ca ZIPPER SERVICE SRL a preluat plic retur pentru aceasta tirimitere cu motivul Plecat din localitate/Avizat, eu la acel moment eram in concediu iar acel plic s-a intors la expeditor, ce sfaturi imi puteti da ce ar trebui sa fac in continuare? Mai precizez faptul ca eu imi platesc in continuare rata fara a tine cont de ce spun ei!
Multumesc!