avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1021 soluții astăzi
Forum Activitate rediu eugen

Activitate rediu eugen

buna ziua.am lucrat la trustul de construtii locale grup 1 (asa se chema la angajare)din 1979 iunie pana in 1992 ,arhiva sa predat la firma S.C. ARTUROS IMPEX SRL cu sediul in sat Holboca judetul IASI.Am luat doar adeverinta de grupa 2 a de munca apoi am fost la ei si am lasat o cerere pentru o adeverinta cu salarizari si toate castigurile,miau zis ca mai am 2 ani pana la pesie sa mai astept ca se rezolva .am tot incercat telefonic pentru ca in 2023 iulie am iesit la pensie si voiam sa depun actele incercari in zadar ca miau blocat si telefonul numi mai raspund,cu alte telefoane reuseam sa vorbesc cu doamna dar imi zicea ca narw formular ba ca e mult de cautat...si multe altele printre care in februarie anul acesta mia zis sa depun cere oline,am depus pe adresa indicata dar nimic pana azi.Mwntionez ca am lucrat 10 ore cu indice incepand dela 120 pana la 150 la suta jarna destul de frig vara cald cu PCR nu puteai fenta.Cum as putea rezolva aceasta problema pentru intrarea in posesie a acetei adeverinte care cred eu ca miar fi de mare folos.Multumesc.
daca ma poate ajuta cineva.Cum pot obtine adeverinta cu salariile din 1979 pana in 1991 daca cei care au preluat arhiva invoca tot felul de explicatii si nu vor sami dea nici un rezultat.am 3 ani decand le cer si direct si prin tel.si prin mail