avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 705 soluții astăzi
Forum Activitate AndreiFlorinTurbatu

Activitate AndreiFlorinTurbatu



gi-jane2 a scris:

Mecanica la o masina e foarte importantă, data viitoare mergeti la un service autorizat.
Nu e cazul sa va îngrijorati în privința amenintarilor lui.


Aveți perfecta dreptate. Am zis ca rezolv treaba si am ajuns in punctul in care cred ca trebuie sa imi caut un motor nou


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Sesizați ANAF,ITM în scris pt verificări.Calomnia și insulta nu mai sunt fapte penale de ani buni astfel încât procurorul nu are nici o treaba.In civil un proces costa și durează ani astfel încât sunt slabe șanse ca un Nea Vasile sa va dea în judecata..

Mulțumesc frumos!


gi-jane2 a scris:

Sa zica mersi ca nu l-ai reclamat lq toate instituțiile unde îl puteți reclama.
Are service sau unde e el mecanic?

Este mecanic la dumnealui acasa. Nu cred ca are ceva autorizat de vreme ce nu a eliberat bici un bon fiscal, nici o fisa de primire, nimic. Probabil ca a aflat de ce am scris pe FB despre aceasta situatie si a inceput sa imi trimita mesaje in care m-a facut FRAIER de 4 ori, si-a introdus organul genital de mai multe ori, mi-a spus sa ma interesez de un procuror cu care el sustine ca a vorbit (in continuare nu stiu ce legatura are procuratura cu un astfel de caz), mi-a zis ca deja am plangere si dosar la acest procuror, m-a asigurat ca eu o sa fiu victima si ca o sa il pomenesc si pe lumea cealalta, (asta suna putin a amenintare) si tatalui meu i-a scris ca suntem o familie de rahat. Am toate mesajele de la acesti individ
Buna seara,
As dori sa stiu daca pot fi dat in judecata pentru ca am facut pe cineva "Nesimțit" in contextul in care respectiva persoana s-a comportat ca unul. Contextul: am dus masina la un mecanic care m-a amanat o luna de zile cu reparatiile, timp in care a fost foarte arogant de fiecare data cand l-am contactat sa vad cum decurg reparatiile, ca la final sa imi înapoieze masina cu aceleasi probleme cu care am dus-o. Mentionez ca omul nu a vrut sa imi spuna ce probleme a avut, nu mi-a dat bon fiscal pentru "piesele pe care le-a achiziționat" (pun in ghilimele pentru ca nu am nici o baza ca respectivele piese au fost cumparate sau nu in realitate), nu mi-a eliberat bon fiscal pentru operatiunea totala. Eu am dat un anunt pe o retea de socializare, sa afle mai multi oameni cu ce nereguli se ocupa acest om, ca sa ma trezesc cu mesaje de la dansul in care ma ameninta ca deja mi-a depus plangere la procuror (nu stiu ce treaba are procurorul cu un astfel de caz) pentru ca l-am facut faimos pe retelele de socializare, începând inclusiv sa ma ameninte cu vorbe de genul "o sa ma pomenesti si pe lumea cealalta". Ce parere aveti?

Va multumesc!!