avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1691 soluții astăzi
Forum Activitate ionantonescu

Activitate ionantonescu

Buna ziua!
Pe scurt: Am fost implicat intr-o tamponare usoara si pt ca plecam in concediu am ales intelegerea amiabila cu persoana implicata, eu recunoscandu-mi vina. Amandoi suntem asigurati de [EDITAT] sa. Am intocmit dosarul de daune si ne-am despartit in conditii civilizate.
Dupa doua saptamani sunt chemat la sediul [EDITAT] SA , fiind initial invinuit de tentativa de inselatorie , complicitate la inselatorie si fals in declaratii...
Dupa ce mi-am revenit din stupefactie am combatut cu argumente logice aceste acuzatii si inspectorul de daune [EDITAT] mi-a facut cunoscut ca de fapt sunt nevinovat deoarece soferul cu care am fost implicat in accident depasise axa drumului si se afla pe sensul meu de mers cand s-a intamplat accidentul, deci n-am de ce sa ma tem, intrucat vina apartine de fapt ...victimei...
Am dat o noua declaratie in care am confirmat cele descrise in prima si mi-am vazut de treaba.
In aceeasi zi am fost sunat de cateva ori de partea implicata si amenintat si insultat... De atunci sunt intr-o stare de nedescris.
Mentionez ca in 20 de ani de soferie nu am nici o abatere cat de mica consemnata s-au vreun incident rutier.
Va rog sa imi dati un sfat competent despre atitudinea pe care trebuie s-o am in aceasta situatie extrem de incordata si cum sa ma protejez.


Al dvs. cu stima ION RADU ANTONESCU