avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 493 soluții astăzi
Forum Activitate Florin Pandele

Activitate Florin Pandele

Mi-as permite sa va mai pun o intrebare : exista undeva stipulat un termen de refuz la plata a unei facturi ? Am cautat in Codul Civil si nu am gasit . Deci mesajul de refuz la plata a venit la o luna dupa exiprarea termenului de decontare trecut in Contract . Multumesc mult, inca odata, pentru amabilitate . Un placut sfarsit de saptamana in continuare si o saptamana excelenta . Din ce zona sunteti ?i
Da, procesul verbal de predare-primire al documentatiei esre semnat fara obiectiuni .Multumesc mult de tot .Toate gandurile bune . In cazul in care aveti timp pot reveni cu amanunte .
Am o situatie cel putin neobisnuita .
Am uncotract de prestari servicii proiectare cu o anumita societate . Am incheiat proces verba de predare-primire documentatie cu acesta si am emis factura timitand-o in SPV . Ternemul de plata la faturii a expirat . La o luna de la expirarea termenului de plata al facturii prevazut in contract beneficiarul imi trimite un mesaj pe mail prin care ma anunta ca refuza la plata factura pentru ca a gasit "neconformitati in proiect", fara a preciza punctual care sunt acestea . Are acest drept ? In cat timp sau la ce termen de la primirea facturii poate fi trimis acest refuz la plata ?