avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate GabiGabriel01

Activitate GabiGabriel01

Bună ziua, de curând am întrat într-o încurcătură și nu știu la ce sa ma aștept. Acum un an am apelat la serviciile unei prostituate dintr-un anunț de pe un site de specialitate. Am vorbit cu ea prin sms despre servicii și preț, după care am cerut adresa. Ajuns în fata scării, am întrebat tot prin mesaje la ce număr sa sun. Uitasem de acest eveniment, iar zilele trecute am fost chemat în audienta la politie, unde mi sa spus ca cercetează un caz de exploatare sexuala, în care telefoanele prostituatelor și a proxenetului au fost analizate de politie, iar în telefonul uneia dintre fete a fost găsita și conversația cu mine. A trebuit sa dau o declarație în calitate de martor, în care am explicat cele întâmplate exact așa cum am descris mai sus. Întrebarea mea este la ce ar trebuii sa ma aștept mai departe. Pot avea probleme cu legea? Cât de discret ar fi un astfel de proces, în cazul în care voi fi chemat ca martor? Sau este posibil sa nu fiu chemat, și sa rămână doar acea declarație. Mulțumesc anticipat.