avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Activitate Emelly

Activitate Emelly

Multumesc pt informatii, dar vreau sa spun totusi d-nule Ioan ca, 956E adica suma primita ca despagubire de la Asigurari, nu cred ca imi permite sa-mi cumpar alt autoturism fie el cu o vechime de 7 ani ca si in cazul autoturismului meu avariat.
Multumesc
Salut, as avea nevoie de cateva informatii sau daca poate cineva sa-mi spuna ce trebuie sa fac in cazul in care in urma unui accident de circulatie autovehiculul avariat (al meu) a fost declarat de catre firma asiguratoare ca dauna totala iar polita RCA ofera o suma mult dar mult prea mica ca despagubire.
Vreau sa incep actionarea in judecata a celui vinovat, pentru ca suma primita ca despagubire de la firma asiguratoare nu este nici jumatate din suma estimata de service-ul la care am dus masina.
Nu am semnat inca nimic, cum ca as fi de acord cu despagubirea oferita de asigurari pt ca in acel proces scria ca sunt de acord cu suma stabilita de ei si prin urmare renunt la orice pretentie fata de firma asiguratoare si fata de cel vinovat...
Cineva mi-a spus ca in instanta as putea cere ca vinovatul sa-mi aduca bunul in starea in care a fost..adevarul este ca nici nu doresc altceva decat ca masina mea sa fie reparata..ca acum cu noua taxa de mediu..nu prea ma tine sa-mi cumpar alta masinutza...
Merci