avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Activitate anastef

Activitate anastef

Răspuns la discuția Asigurarea creditelor
AVLIL a scris:

Alberto, nu inteleg de unde sunt ideile astea atat de categorice si fara o bucata cat de mica de argument.
Nu reiese de nicaieri ca are sau nu are avere decedatul... Oricum, mostenitorii mostenesc patrimoniul decedatului si nu numai averea sa, cele doua concepte fiind diferite.
Nu stim ce inselaciune ar face banca, pentru ca nu stim contractele semnate de decedat si ma intreb oare de pe unde ai tras tu o astfel de concluzie juridica?
As vrea, pe langa astea, sa cunosc si eu situatiile in care preluarea pasivului unei mosteniri nu este posibil, ca imi e tare greu sa vaz cum iau numai ce-mi convine dintr-o mostenire... iar pasivul il dau altora, il las in drum, dupa caz.

:offtopic: Avand in vedere regulamentul forumului care spune ca fiecare mesaj trebuie sa aduca un plus de valoare discutiei precum si ca nu ne dorim atitudini de cunoscatori ai adevarului absolut, te rog sa recitesti Regulamentul de postare din care citez:
"2.3. Posturile fara continut sau cu continut inutil, care nu folosesc discutiei ("de acord", "super", „asa e”), precum si cele care repeta un raspuns deja postat la problema in discutie sunt uneori enervante. Asemenea mesaje pot fi sterse fara vreo notificare catre utilizatorul in cauza. In plus, in cazul in care ajungi sa te lauzi singur cu talentul pe care il ai, trebuie sa stii faptul ca forumul nu este locul elogiilor la adresa unor persoane, fie a celui care posteaza fie a altora. O astfel de atitudine poate atrage banarea temporara sau permanenta.

2.4. Posturile trebuie sa fie bazate pe argumente, si sa aduca un plus de valoare discutiei. Desigur ca, in mod inevitabil, raspunsurile vor contine o doza de subiectivism datorata interpretarii sau practicii proprii, insa ne-am dori sa nu sustii pozitii categorice fara sa aduci argumente in acest sens."

Avand in vedere aceste dispozitii, bolduirea fiind in regulament si aratand importanta argumen telor, te rog sa revii asupra postarii unor idei fara a arata baza lor juridica... Multumesc.


=D>:happy:
Lumea are voie sa aiba doua conturi;unul in lei, unul in valuta si inca unul pentru economii. Mai mult nu.”
Florin Georgescu (fost ministru al finantelor)
“S-au verificat toate actele pe fostii trei ani pe care am fost primar” Marian Vanghelie
“A garanta proprietatea inseamna a limita dreptul omului asupra proprietatii lui “
Ion Iliescu
“Bancile sunt conduse de bancheri in toata lumea in afara de Cismigiu si Herastrau”
Bogdan Balthazar (director de banca)
“Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau”
Gigi Becali
“Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informatii din lume - stie tot,chiar si-un fir de par”
Gigi Becali
“Destinul meu a fost marcat de soarta”
Dan Iosif copil al strazii apoi revolutionar, apoi consilierul lui Iliescu, in prezent parlamentar si om bogat
“Este vointa lui Dumnezeu ca eu sa pasc acest popor”
Gigi Becali
“Domnul Ion Cristoiu a spus despre mine ca sunt corupt pe vremea cand nu eram, in 1993″
Viorel Hrebenciuc (parlamentar P.S.D.
“Eu in tinerete eram amfitrion pe oriunde ma duceam”
Gigi Becali
“Eu sunt pe toate listele de corupti si arestati, dar nu am nicio greata”
Viorel Hrebenciuc
“Pe la voi prin Chisinau trece Volga , nu? Cum? Nu mai trece ?
Loredana Groza
“Sigur ca am auzit de El Nino. E numele unui cantaret de muzica latina , nu?
Loredana Groza
“Exista aici, in aceasta sala, tineri care au murit in revolutia din decembrie 1989″
Viorel Catarama
“La noi, sefii de partide sunt ca vacile in India “
Antonie Iorgovan
“Domnul Iorgovan e un fel de electron sarit de pe orbita”
Adrian Nastase
“Omar Hayssam apartine tarii, este un bun al intregului popor”
Adrian Nastase
“Am invatat putin limba braziliana!”
Loredana Groza
“M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa”
Gigi Becali
“Fiecare are gusturile lui in muzica.. N-are cum sa asculte toata lumea numai Schopenhauer”
Costi Ionita