avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1237 soluții astăzi
Forum Activitate floriunel.hainarosie

Activitate floriunel.hainarosie

Răspuns la discuția TOTALA NEMULTUMIRE
Va rog sa-mi primiti scuzele.Fapta comisa este prevazuta de art.143 lit.d din Regulamentul de aplicare a OUG 195/2002 modificata.Acesta este inscrisul agentului constatator,dar in fapt situatia este cea relatata mai sus,adica am blocat un autoturism parcat in parcare SI NICIDECUM CA AM STATIONAT VOLUNTAR AUTOTURISMUL IN DREPTUL CAII DE ACCES AL PARCARII.Acelasi,cu multumiri Florin HAINAROSIE.
Răspuns la discuția TOTALA NEMULTUMIRE
Ce conditii prevazute de lege exista pentru a se putea exercita caile de atac extraordinare-contestatia in anulare si/sau revizuirea in acest caz?Cu multumiri Florin HAINAROSIE.
Răspuns la discuția TOTALA NEMULTUMIRE
Razvan Florescu a scris:

Nu exista OUG 195/2007.
Va rog sa verificati ce act normativ este invocat in cuprinsul procesului verbal.

Va rog sa ma scuzati,este vorba de OUG 195/2002 modificata,privind circulatia pe drumurile publice.
Buna ziua!Am urmatoarea intrebare:Ce cale de atac mai pot deschide dupa ce o plangere de anulare importiva unui proces verbal de contraventie(am blocat cu autoturismul proprietate personala in parcare un alt autoturism darfara a impiedica accesul celorlalte autovehicule de a patrunde sau a iasi din parcare)a fost respinsa atat de Judecatorie cat si recursul inaintat catre Tribunal?Mentionez ca organul constatator a intocmit procesul verbal in lipsa mea si a fost semnat de catre un martor dupa aprox.5(cinci)ore,lucru confirmat sub juramant in calitate de martor la prima instanta(Judecatorie),fapta comisa conform procesului verbal intocmit de agentul constatator fiind prevazuta in O.U.195/2007 la art.143,lit.D.Cu multumiri,Florin HAINAROSIE.