avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate ionita.mara

Activitate ionita.mara

2007_rozi a scris:

Ce doriti sa solicitati instantei de apel? Modificarea duratei vizitei sau a locului? Oare cum este interpretata de catre instanta solicitarea dumneavoastra: " sunt de acord la aceast program , dar sa se desfasoare la domiciliul meu vizita". Aveti grija, in aceasta situatie trebuie sa acordati cazare tatalui.;)


Doresc sa restrang programul ,ceva de genul 2 weekend-uri pe luna sambata si duminica de la 10-18 la domiciliul meu.
Temerea mea e ca nu se va ocupa el de copil in weekend-urile in care va sta la el.
Oricum voi consulta un avocat.
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Va multumesc pentru raspunsurile prompte.
Eu nu sunt impotriva faptului ca tatal sa isi viziteze copilul , insa vreau sa o faca la domiciliul meu.
El a obtinut un program de sambata ora 10 pana duminica ora 18 de doua ori pe luna.
Am aflat intamplator dupa ce am primit acasa hotararea ca, fostul sot locuieste la o concubina, si aceasta are si ea doi copii din alta casatorie, de aceea as dori ca vizitele tatalui sa se faca la domiciliul meu.
Avocat nu am dar, o sa caut daca trebuie.
Asa cu zicea cineva am dreptul la apel , dar doream sa stiu pe ce motiv sa invoc apelul, pentru ca am castigat tot, si nu am incercat sa ma opun programului de vizitare solicitat de tata, deoarece nu aveam toate informatiile.
Din cate inteleg nu pot restrange prin apel programul de vizitare, dar in recurs pot sa o fac?
Buna seara,

Am castigat procesul de divort in sensul ca tot ce am solicitat mi-a fost aprobat, si anume desfacerea casatoriei din vina sotului, pensia, incredintarea, numele.Totusi nu sunt multumita datorita faptului ca fostului sot i s-a aprobat un program de vizitare care presupune sa ia copilul la domiciliul lui (adica la domiciliul persoanei cu care locuieste in concubinaj acum).
Eu nu am avut nici o cerere sau o opozitie relativ la programul lui de vizitare pana acum.
Intrebarea este daca pot face apel, si ce sa solicit in apel, avand in vedere ca mi s-a dat tot ce am cerut.
Va multumesc!