avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Activitate andreilaurentziu

Activitate andreilaurentziu

Multumesc mult de raspuns , "problema" de care ma leg eu este cea a drumurilor , mai precis , a autostrazilor , si acum revin mai explicit , daca ar vota jumtate + 1 din populatia tarii noastre pentru a se pune un mare accent pe dezvoltarea infrastructurii rutiere ( de autostrazi ) in tara noastra (binenteles cu anumite clauze,etc.) . Sau, sa se elimine taxa auto pentru autovehiculele din 2002 - 2003 sa zicem ,incoace (pentru cum spun ei "taxa de mediu" , ceea ce nu e, deoarece se calculeaza dupa cea veche si cantitatea de g de co2 eliminata de masina chiar putin putin conteaza, daca calculezi la acelasi tip de masina si pentru primul calcul pui 100 de grame de co2 eliminat , iar la al doilea calcul pui 200 de grame de co2 eliminat , valoarea taxei se schimba foarte putin) ,iar pentru cele sub anul respectiv sa se bage o taxa de inmatriculare/poluare/mediu , si asa n-o sa se mai faca un cimitir de masini la noi in romania .
Buna ziua, daca 50+1% din populatia Romaniei ar vota pentru un referendum sa zicem cu anularea taxei auto sau stiu si io , sa se schimbe presedintele , orice , s-ar schimba ? exista o lege in constitutia Romaniei pentru asa ceva ???? daca da , va rog sa-mi da-ti legea , sau link catre ea . Multumesc anticipat