avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Activitate miki2_1

Activitate miki2_1

a_m_p_ro a scris:

Exista mai multe moduri de organizare a unei societati, si in functie de acestea se proiecteaza organigrama societatii. exista un curs de management special dedicat acestui subiect, care spune ca in functie de specificul societatii se alege structura si organigrama, daca va este de ajutor, va pot pune la dispozitie un curs pe acesta tema.
Bafta!

chiar va rog daca puteti sa imi trimiteti si mie cursul respectiv. adresa de mail este miki2_1@yahoo.com.
va multumesc
argos1 a scris:

Statul de functii ( organigrama ) ale unei societati sunt structurate in 3 parti : conducerea, structura functionala si structura de exploatare. Structura functionala este formata din personalul care deserveste ( nu stiu daca m-am exprimat corect ) intreaga unitate, se afla intre conducere si structura de exploatare si este formata in general din : birourile R.U., contabilitate, tehnic, marketing, aprovizionare, rel. cu clientii, protectia muncii, etc. Acolo se gaseste personalul TESA.




multumesc mult pentru raspuns. m-a ajutat
Buna,
Am ajuns si eu in ultimul an de facultate si am de facut licenta. Problema e ca am gestiunea si contabilitatea capitalurilor proprii la o SC. In planul licentei, pe langa prezentarea societati...structura organizatorica+organigrama, trebuie sa comentez si STRUCTURA FUNCTIONALA. Ma poate ajuta cineva in legatura cu acest subiect?