avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1779 soluții astăzi
Forum Activitate Bacalu Adriana

Activitate Bacalu Adriana

Răspuns la discuția Partaj cu minori
da, eu nu am platit inca pensia alimentara deoarece eu nu am primit hotararea judecotoreasa nici acum.el mie mia spus ca am de plata 430 ron pensia la 3 copii,dar sa dus la politia din megdidia si ma parat ca nu iam platit pensia .....intrebarea mea este de ce ma mintit in preivinta pensiei de 430 ron,cand defapt eu am de pata 240ronoare el nu p[ateste nimic ca ma mintit in legatura cu pensia?in legatura cu partaju..noi am facut o casa impreuna de la temelie pana la acoperis si el acum imi spune ca el numi da nimic din ce am facut noi impreuna ca daca vreau casa sa merg sa stau cu el in jumatatea cemi apartine de casa...va rog mult sa ma ajutati cum pot sami optin partea mea de casa...sau sa ma despagubeasca.ar trebui sal dau in judecata?si daca da ce acte miar trebui sa pot face asta...va multumesc din suflet
sunt divortata de sotul meu din luna octombrie si nu m-am prezentat la infatisari si nu mai pot sa fac recurs. El ma trecut la abandon familial, si ce ar trebui sa fac ?(sau daca mai am dreptul)ca sa imi cer dreptul de impartire al bunurilor , ce ar trebui sa fac pe mai departeca sa imi iau partea mea din casa . Astept raspuns urgent . Va multumesc
Răspuns la discuția partej minori
dar eu daca nu pot plati suma de 430 ron ca nu am de unde ce mi de poate intampla? sau sa pot plati o suma mai mica si cat as putea plati




va multumesc
Adriana Bacalu
Discuție partej minori
am divortat de sotul meu acum 3 luni si eu nu mam prezentat la
divort.divortul sa judecat in lipsa.am 3 copii minori.eu trebui sa platesc
pensia alimentara lor.as dori sa stiu si eu de ce mi sa pus sa platesc
pensia alimentara 430lei pt ca ei nu au stiut cat am eu salariul.eu lucrez
aici in cluj ca vanzatoare si am un salariu de 700 lei,cum e posibil ca din
acesti bani sa platesc si pensia alimentara ,sa ma si intrecin,si eu stau
si in chirie care costa 150euro.si mai am o intrebare,de ce daca nu am fost
la divort de ce nu am dreptul sami vad copii sau sa vb cu ei la tel?as
putea cumva sa fac recur pt toate astea?si daca ar putea sa ma reprezinte
cineva?eu am fost in medgidia casatorita si sotul meu este acolo.va
multumesc si astept mesajul dvs.