avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Activitate viccki

Activitate viccki

Buna ziua
Am primit decizia de pensionare in care se mentioneaza ca nu s-a luat in calcul acordul global, desi se preciza in adeverinta ca acesta a constituit valoarea totala de pe statul de plata pentru care s-au platit contributiile la stat. Va rog sa ma ajutati cu pasii catre trebuie sa-i urmez pentru depunere contestatie la Tribunalul Bucuresti.
Răspuns la discuția Furat acte proprietate
Va multumesc din suflet!
Buna ziua
Va rog sa ma ajutati ! Ieri am constatat ca mi s-au furat actele de proprietate apartament. Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti pasii pe care trebuie sa-i urmez. Daca trebuie sa ma duc sa declar actele pierdute, sa le anulez. Acte furate : - Contractul de vanzare cumparare pe numele DOBRIN VICTORIA si DOBRIN MIHAIL;
- Act aditional la contractul de vanzare cumparare autentificat sub.nr. 2688/21.12.200
- Incheiere de autentificare nr. 500 / 06.03.2001
- Extras din cartea funciara
Va rog ajutati-ma !!!
Buna ziua
Am participat la o licitatie. La dotari am uitat sa prindem valoarea unui echipament , insa am introdus un coeficient de 8 % de diverse si neprevazute, care este mai mare ca si valoare echipamentului cam de 7 ori. Pentru a nu fi declarata oferta neconforma putem justifica autoritatii contractante ca vom suporta pretul echipamentului din valoarea respectiva (diverse si neprevazute)?
Cu multumiri,