avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1167 soluții astăzi
Forum Activitate anelka

Activitate anelka

Ideea este ca am facut astazi consultatiile solicitate de angajator, bineinteles diagnostic confirmat si prin raportul medical emis. Ceea ce ma framanta acum: nu este etic ca un angajator sa faca asa ceva, denota deja neprofesionalism, neincredere iar acest lucru poate sa duca si la intreruperea raportului de munca cu acesta. Eu ma intreb daca pot solicita despagubiri ptr acest lucru de joasa speta.

Multumesc!
Pai chiar nu a facut angajatorul sesizarea CASS. Este vorba de o suspiciune a angajatorului. este confirmata verbal suspiciunea :)

Multumesc!
Citez din nou:" ....dupa o luna de la depunerea si acceptarea de catre angajator..." chiar si plata acestuia a fost facuta. Din ce inteleg din articolul respectiv, e valabil inainte de acceptare si plata acestuia. Puteti sa-mi detaliati conform acestor amanunte prezentate?
Multumesc!
Am o problema cu angajatorul legata de faptul ca am depus concediu medical de 9 zile pentru colica renala si litiaza(o afectiune de-a mea veche si repetitiva la cca 2-3 ani). Dupa o luna de la depunerea si acceptarea concediului, angajatorul mi-a solicitat pe banii acestuia sa fac un control renal la un medic de-al lui de la o policlinica pentru a se lamuri ca acest concediu este intemeiat. este normal sa faca acest lucru, are temei legal? Mie imi pare intrare in intimitatea mea si in problemele personale.