avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 626 soluții astăzi
Forum Activitate cristablue

Activitate cristablue

multumesc pentru raspunsul dvs,mai astept cateva zile si voi face demersuri :)
problema mea este ca de o luna si jumatate nu primisem salariul si acum imi este si mai greu sa il obtin,ce pot face in acest caz?
Buna ziua!Ce-i drept nu i-am facut singura,numai ca dumneavoastra nu stiti nimic din viata pe care am avut-o si de ce am luat hotararea de a-i creste singura.Nu e nici un orgoliu aici,e vorba de cu totul altceva,i-m ferit in toti acesti ani de violenta lui,si m-am temut ca va veni sa le faca rau asa cum ne-a amenintat.Aveau o varsta la care nu se puteau apara.Credeti ca atunci cand aveam atatea lipsuri ,o suma cat de mica de bani nu m-ar fi ajutat?Aveti idee cate nopti nu am dormit din cauza cosmarurilor pe care le-am avut din cauza a ceea ce imi facea?Si cum sa ma duc sa imi pierd timpul prin tribunale,cerand pensie alimentara cand eu aveam nevoie de acel timp sa merg la serviciu,castigam destul de bine cat sa nu cersesc nimanui dar nu imi permiteam sa cheltui banii pe acolo.Acum imi spuneti ca e tatal lor,dar in toti acesti ani nu a dat nici macar un telefon sa intrebe daca ei mai traiesc macar.Singurul lucru bun pe care l-a facut a fost sa ne lase in pace.Norocul nostru a fost ca el e din arges si eu din bucuresti.El e acolo si noi aici.Daca dumneavoastra credeti ca eu il numesc tatal copiiilor mei pe el,care atunci cand baiatul cel mare avea trei ani l-a batut atat de rau incat i-a umflat fetisoara,atunci iertati-ma dar eu cred ca asta nu e o lege buna pentru mine.Si sa nu credeti ca sunt o dobitoaca ,o inculta care nu a facut nimic ca sa scape de cosmarul asta....am fost la politie si mi-au spus ca asta e....eu l-am ales eu sa stau cu el....Ma rog poate de atunci s-au schimbat multe,dar eu nu am sa uit niciodata prin ce am trecut...nici nu trece nimanui prin cap.Ca sa inchei,va multumesc pentru timpul pe care il acordati cititnd ceea ce am scris.Si mi-as dori ca baietii mei sa beneficieze de pensie alimentara,ar fi niste bani totusi,sunt 13 ani de atunci,ar fi o suma considerabila probabil.Numai ca nu stiu cum sa procedez si m-ar ajuta foarte mult daca dumneavoastra mi-ati spune pasii pe care ar trebui sa-i fac.Va multumesc si va doresc o zi cat mai buna.
Buna ziua.Numele meu e Nicoleta Stanciu,am 36 de ani si din 1996 imi sunt singurul intretinator al celor doi baieti care au venit pe lume in urma unei relatii esuate lamentabil.Incepand cu anul respectiv,domnul care le-a dat nastere s-a evaporat din viata noastra.Noua ne-a prins bine acest lucru avand in vedere faptul ca poate apaream la stirile de la ora cinci in cel mai scurt timp.Intentia mea prin acest mesaj nu este sa ma victimizez ci as dori sa aflu,daca cineva imi poate da o indrumare,cum as putea sa trec acesti doi copii pe numele meu,precizez ca nu am fost casatorita si copiii poarta numele lui.Nu am fost in instanta pentru pensie alimentara sau orice altceva,am preferat sa nu mai am de a face cu el in nici un fel.Si acum as vrea sa gasesc o cale,daca exista,sa nu ne vedem sau copiii sa fie nevoiti sa dea ochii cu el,ci pur si simplu pe cale legala sa rezolvam totul.