avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1314 soluții astăzi
Forum Activitate gcristina

Activitate gcristina

Am si eu o mare problema cu cei de la eos ksi. Acum 5ani e zile am luat o camera de filmat de la altex la care plateam 60ron pe luna rata la Credit Europe Bank.Acum 2ani de zile m-am interesat la ei si mi-au spus ca mai am de platit undeva la 20mil a trecut anul respectiv am platit si anul trecut cand stiam ca se va inchide contractul cu cei de la Credit Europe Bank nu am mai platit. A trecut ceva tip si pe la finalul anului trecut m-am trzit cu o instiintare de plata de la Eos Ksi prin care imi spuneau ca am o datorie neplatita catre Credit Europe Bank de aproape 19 mil. Din pacate numai am contractu pe care l-am facut si nici toate chitantele asa ca le-am platit 300ron pentru ca atata aveam la acea vreme si ama vorbit cu ei ca o sa le mai depun pe parcurs cat pot si i-am rugat sa verifice macar acea chitanta de 300 ron sa vada ca am platit ceva insa au sustinut ca nu au primit acei bani si in consecita le-am trimis chitanta pe fax si le-am si spus verbal ce scria pe chitanta ca sa verifice. De atunci nu am mai platit nimic pentru ca a ramas sa ma sune dupa ce verifica la banca acea chitanta ceea ce nu au facut-o cred eu iar anul acesta m-am trezit iar cu tot felul de telefoane de amenintare din partea lor si tot felul de mesaje cum ca din acea datorie de 18mil pe care o aveam la aceea vreme nu s-a scazut nimic si mai am de depus catre ei tot 18 mil. Intrebarea mea este urmatoarea: Ce pot face eu acum pentru ca chiar nu vreau sa le platesc 18mil cat spun ei ca a ramas pentru ca nu mi se pare corect.