avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1449 soluții astăzi
Forum Activitate maxim constantin

Activitate maxim constantin

si atunci cine credeti ca e devina ptr aceasta situatie administratorul sau firma care se ocupa cu citirea repartitoarelor,ptr ca asa afirma administratorul ca tabelele cu suma de plata a caldurii le vine de la firma care citeste repartitoarele.CE MA SFATUITI SA FAC.MULTUMESC PTR INTELEGERE!
multumesc ptr raspunsul dat dar cota-parte indiviza cum ziceti nu ar trebui sa se ieie in calcul la toti proprietarii asta e MAREA mea problema,ex daca eu stau la un apartament cu doua camere cu suprafata de 46,06m.p.+6.62m.p. balcon si in scara mea sunt si apartamente cu 3 camere ca sa nu mai zic ca nici un apartament nu are sup mai mica ca a mea nu ar trebui ca minimul la caldura sa fie la fel ca la mine ex 37ron dece sunt, atat cu centrala proprie care au mai putin ca mine de platit aceasta caldura cat si cu repartitoare in casa care au mai putin ca mine???!!!!!!!nu ar trebui ca cei cu repartitoare sa aiba cel putin ca mine de plata in cazul fericit in care nu dau drumul la caldura!CUM SE CALCULEAZA COTA-PARTE INDIVIZA????????????
+
Va rog sa ma ajutati cu o problema.Luna aceasta la asociatie pe langa cele obisnuite am de platit si caldura,pentru tevile care trec prin apartament[explicatia administratorului]desi eu am centrala proprie de apartament problema este ca uitandu-ma pe statul de plata de la asociatie am constatat ca platesc cel mai mult din scara blocului desi mai sunt si altii care au centrala termica,chiar platesc la fel sau CHIAR MAI MULT decat cei care au caldura de la CET IASI.As dori sa stiu cum se calculeaza si pe ce baza se calculeaza cat si cum au de platit cei care au centrala proprie.VA ROG SA MA AJUTATI IN ACEASTA PROBLEMA. MENTIONEZ CA CELE DOUA TEVI PRIN CARE CIRCULA AGENTUL TERMIC SE AFLA IN BUCATARIE SI SUNT IZOLATE SI ACOPERITE PRINTR-UN GHEU.
am un vecin deasupra mea care are aceu si toata apa de la acesta se scurge pe izolatia mea de pe peretele blocului,am rugat vecinii sa-si puna o sticla sa se scurga apa de la ac-eu sau sa-si prelungeasca teava pentru a nu mai curge pe izolatia peretelui meu dar nu vrea poate sa-mi zica si mie cineva unde pot face reclamatie,primarie,politie....precizez ca am adus si la cunostinta administratorul blocului.VA ROG SA-MI RASPUNDETI!