avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Activitate toni1206

Activitate toni1206

Buna ziua,
As dori sa stiu daca in momentul schimbarii repartitoarelor, sunt OBLIGATA sa le dau inapoi pe cele vechi. Acelea au fost platite, am facture pentru ele, si totusi ele sunt cerute inapoi de Administratia blocului.
Răspuns la discuția citatie
Buna dimineata!
Va multumesc frumos pentru informatiile oferite, dar mai am o singura
intrebare: mandat de aducere in instanta mai pot primi?
Va doresc o zi buna!
Răspuns la discuția citatie
Tot eu va bombardez!!!!!
Mandat de aducere nu mai pot primi?
Intimat nu inseamna ca eu sunt parat in acest recurs?
Răspuns la discuția citatie
La primul proces am primit 2 citatii si un Mandat de aducere in instanta. Am refuzat sa ma duc dupa primele 2 citatii si a venit sectoristul dupa mine, acasa.
As vrea sa stiu sigur daca sunt obligata sau nu in vreun fel sa ma prezint la acest recurs( indiferent de numarul citatiilor).
Discuție citatie
Buna ziua!
As dori un sfat daca se poate in legatura cu urmatoarele:
In urma cu doi ani am fost victima unei talharii, in urma careia mi s-a furat geanta
cu actele, cu telefon etc. Dupa circa 7 luni mi-a fost recuperat telefonul. Talharul
a fost prins si in primavara anului trecut am fost chemata in instanta ca parte vatamata,
cu toate ca in declaratie am scris ca nu am nici o pretentie de la acesta si nu ma constitui parte civila in proces. In toamna anului trecut
am primit o copie a sentintei, prin care talharul era condamnat ,la nu stiu cati ani de inchisoare.
Acum cateva zile am primit din nou o citatie, deoarece talharul a facut recurs. De ce eu ca parte vatamata
trebuie sa ma prezint din nou la proces, de data aceasta ca "intimat", cand in declaratia data la procesul trecut
am mentionat ca nu doresc sa mai fiu chemata in instanta si ca din nou nu am nici o pretentie.
Este obligatotiu sa ma duc ?
Ce patesc daca nu ma duc?
Va multumesc