avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1157 soluții astăzi
Forum Activitate Osman

Activitate Osman

Răspuns la discuția publicitate pe avocatnet.ro
Eu am zis ca au fost sanctionati, nu ca mi se pare mie ca trebuie sau nu.
Răspuns la discuția publicitate pe avocatnet.ro
Nu sunt impotriva site-ului si nici impotriva acordarii de consultatii pe acest site sau oricare altul. Doar ca exista barouri care sanctioneaza avocati pentru simplul fapt ca au aparut intr-o revista.
In fine...nu ajungem la un consens...si nici nu e nevoie...

Răspuns la discuția publicitate pe avocatnet.ro
De cand publicitatea e un concept juridic?...Statutul profesiei de avocat nu da o definitie diferita publicitatii fata de sensul traditional.
Atunci de ce utilizatorii site-ului sunt numiti consultanti chiar de catre administratorul de site si isi expun domeniile de consultanta si in plus li se acorda si o nota in functie de activitatea pe site?...asta nu e publicitate?
Răspuns la discuția publicitate pe avocatnet.ro
PUBLICITÁTE s.f. Faptul de a face cunoscut un lucru publicului; difuzare de informații în public;
Am dat definitia din DEX.
Răspuns la discuția publicitate pe avocatnet.ro
eu raman la parerea mea...ca e publicitate in cazul avocatilor care ii indica un drum de urmat unei persoane care solicita o solutie pentru o problema ...fiecare are dreptul constitutional la o parere, nu-i asa?...
Răspuns la discuția publicitate pe avocatnet.ro
eu vorbesc de avocati...nu de orice persoana...atata timp cat cineva expune o problema si altcineva (avocat) ii indica modul in care trebuie sa actioneze fundamentat pe texte de lege...eu cred ca ofera o consultatie juridica...
Răspuns la discuția publicitate pe avocatnet.ro
publicitate e...chiar daca nu incalca art. 231 alin. 2 lit c din Statutul profesiei de avocat...
Răspuns la discuția publicitate pe avocatnet.ro
doar intrebam daca internetul este mijloc de comunicare in masa in acceptiunea art. 231 alin. 2 lit c din Statutul profesiei de avocat?
In ce masura acordarea de consultatii pe avocatnet.ro de catre avocati incalca art. 231 alin. 2 lit c din Statutul profesiei de avocat?