avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 739 soluții astăzi
Forum Activitate Armando88

Activitate Armando88

snipe1975 a scris:

Stii de ce mi-e teama? Ca o sa se lungeasca pana prin aprilie si daca pierd, raman fara permis exact de Pasti.
In plus un abonament lunar la metrou + amenda e mai ieftin decat motorina pe care o consum intr-o luna.

Mi-as lua avocat dar:
- ce fac daca pierd? mai dau niste bani
- daca e sa castig, am inteles ca despagubirile nu acopera onorariul real al avocatului ci se acorda dupa o schema prestabilia.

Asa sa fie?



Si eu am fost cam in aceeasi dilema insa am un prieten f bun care este avocat si caruia nu cred ca va fi nevoie sa-i platesc ceva, asa ca incercarea moarte n-are, iar daca am noroc si o lungsc pana pe la jumatatea lui iunie cand sunt in concediu si probabil voi fi plecat cca 1 luna de zile e si mai bine ca nu voi avea de ce sa am nevoie de permis ca pana la mare pot sa stau si-n dreapta ca nu e un capat de tara, pe cand acuma chiar ma cam incurca sa fiu fara permis. Din partea mea chiar si de paste daca raman fara permis e f bine ca-n saptamana aia sunt liber si nu-mi doresc decat sa stau acasa sa ma odihnesc asa ca tot e un castig. Ce ma deranjeaza pe mine este ca parca nu prea i-as da dreptate politistului insa totusi el cam ramane suveran in situatiile de genul asta.
Si eu sunt cam in aceeasi situatie.
Vorbeste cu un avocat si poate ai sanse!
Si eu intentionez sa fac acelasi lucru cu toate ca am inteles ca fara martor e doar bataie de cap insa cine stie, judecatorul e tot om nu-i robot si daca ii expui cum trebuie situatia poate iti da castig de cauza!
Ciudat este ca si eu sunt incadrat tot la 135.... poate imi poti dai cateva explicatii mai concrete pe tema asta
Prea mult sa stii ca nu o lungesti in instanta ca asta e dosar de 1 maxim 2 termene deci practic nu ai nimic de pierdut daca incerci!