avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate ioneasca84

Activitate ioneasca84

Răspuns la discuția Cuantum indemnizatie CIC
va multumesc deci dc imi iau concediu la 7 luni jumate asta ar veni pe la jumatatea lui iulie si eu atunci as fi in concediu de odihna si totodata in prenatal dar dc imi expira contractul in august se prelungeste automat ?sunt angajata cu contract pe perioada determinata
ma numesc elena si va deranjez cu o problema parintii mei nu au venituri si as dori sa i iau in intretinere la mine de ce acte as avwea nevoie pt a putea beneficia de acest drept va multumesc astept raspunsul dumneavoastra a 2 intrebare al d-voastra ar fi in legatura cu sporul de vechime care sunt transele de vechime eu am 3 ani inclusiv cu somajul acesta se pune ca vechime pt 3 ani eu nu primesc nimic nici un spor de vechime lamuriti ma va rog frumos
buna ziua lucrez in invatamant si sunt insarcinata ar tb sa nasc pe la jumatatea lui septembrie intrebarea este imi trebuie continuitate la post pt a putea beneficia de indemnizatia pt cresterea copilului contractul meu inceteaza pe 31 .08.2009 ce trebuie sa fac ?va rog ajutati-ma si inca ceva indemnizatia va fi 85%din net imi puteti calcula va rog cat voi lua am avut 1 luna cu 727 net apoi urmatoarele cu 788 va multumesc anticipat