avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate RADIOANA

Activitate RADIOANA

Daca infiintez PFI imi trebuie neaparat calificare pentru domeniul respectiv? De exemplu ptr caen 4619 Intermedieri in comertul cu produse diverse .Va rog sa imi raspundeti
Răspuns la discuția VA ROG SA MA AJUTATI
Vreau sa va mai intreb:imi fac PFA sau PFI ptr codul caen 4619-Intermedieri in comertul cu diverse produse .E ok? Si imi trebuie o calificare neaparat pentru acest domeniu? O calificare in comert?
Răspuns la discuția VA ROG SA MA AJUTATI
Va multumesc frumos penntru raspuns!Imi este de ajutor
Răspuns la discuția VA ROG SA MA AJUTATI
Buna ziua!Vroiam sa va spun ca se poate face un contract cu compania de unde incasez comision!Acum va rog,daca puteti sa-mi spuneti ce trebuie eu sa fac mai exact? Va rog sa am ajutati,deoarece nu am pe cine intreba,si vreau sa imi declar acest venit suplimentar!Va multumesc din suflet! Trebuie sa imi infiintez PFA-ul si apoi sa solicit contactul?
Răspuns la discuția VA ROG SA MA AJUTATI
Nu stiu exact cum,si daca la ei acolo figurez cu vreun contaract,o sa-mi raspunda astazi daca exista asa ceva! V-am spus, inscrierea se face pe baza unui formular completat online si devii reprezentant vanzari directe cosmetice ! Dar in momentul cand inscrii alte persoane si maresti reteaua de reprezentanti primesti 10% din vanzarile acestora !Sunt mii de coordonatori ca mine care primesc acest bonus ori prin mandat postal ,ori se livreaza in cont bancar ! Dar eu vreau sa declar acest venit si sa platesc impozit ptr el ! Am inteles de la cineva ce trebuie sa fac PFI Ce inseamna mai exact acest PFI ???Va multumesc
Răspuns la discuția VA ROG SA MA AJUTATI
Si daca nu exista nici un fel de contract cu acesta companie,dar eu totusi primesc niste bani prin mandat postal,cum fac sa imi declar acest venit?
Răspuns la discuția VA ROG SA MA AJUTATI
MLM-multi level marketing Mai exact sunt coordonator in vanzari directe ,produse cosmetice(gen avon,oriflame) Inscriu persoane ,iar eu am comision 10% din vanzarile lor.
MA NUMESC RAD IOANA, AM INTRAT INTR-UN SISTEM MLM SI ACUM IAU BONUS DE LA PERSOANELE INSCRISE DE MINE! ACEST BONUS IL PRIMESC PRIN MANDAT POSTAL! VREAU SA DECLAR ACEST VENIT, SA PLATESC IMPOZIT LA STAT!CE TREBUIE SA FAC? CUM E MAI BNE,SI DE CE, PFA? PFI? VA ROG SA MA AJUTATI