avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1511 soluții astăzi
Forum Activitate mucuta

Activitate mucuta

Cazul este inca la politie si parchet.Vinovatul este acuzat de omor din culpa.Cred ca autoturismul avea RCA deoarece avea firma de taxi.Mama lui a fost la politie si a cerut despagubiri,a doua zi dupa accident(viitoarea mea soacra).Asta este tot ce stiu.
se aplica in romania legea european?Din cate am inteles dupa legile europene ar trebui sa primim despagubiri in valoare de 300.000 pentru fiecare membru care se constituie parte civila in proces.
Din raportul politiei reiese ca el nu a avut cum evita accidentul.nu el a fost de vina.el mergea pe banda lui.
buna.am si eu niste nelamuriri(foarte multe),viitorul meu sot a fost ucis intr0un accident de masina in decembrie 2008,la rupea gara.avem un copil impreuna de q an si 9 luni acum,copilul purtandu-i numele.Noi am fost impreuna aproape 13 ani.Ce trebuie eu acuma sa fac?am citit ceva despre despagubiri de pana la 1.000.000 euro.Eu am vreun drept sa cer despagubiri in numele meu?Mama lui are vreun drept sa ceara despagubiri?Sau numai copilul?Va rog ajutati-ma.Sunt total pe dinafara cu toate chestiile astea.