avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 958 soluții astăzi
Forum Activitate noriel

Activitate noriel

Răspuns la discuția recunoasterea paternitatii
Multumesc pentru raspuns , dar tot nu sunt sigura ca am inteles exact ....In primul rand , nu stiu ce contine art.53 la care faci referire ....
Sa inteleg ca ne putem duce la un notar unde tatal sa dea declaratie in sensul recunoasterii paternitatii ???? Si daca raspunsul este afirmativ , declaratia o poate da si la un notar in Serbia ,iar eu sa traduc aici ???
Multumesc mult pentru raspuns si daca se poate sa primesc lamuriri si fata de ce am scris mai sus , raman datoare ....:)
Răspuns la discuția recunoasterea paternitatii
Buna ziua tuturor ..
Sunt utilizator nou si mi-am facut cont aici,astazi, pentru a va ruga sa ma lamuriti intr-o problema ...
Am un fiu de 21 de ani , dintr-o relatie de concubinaj cu un cetatean sarb ....La implinirea varstei de 18 ani, i-am povestit fiului meu cine este tatal sau si tot ce stiam despre el.....Mentionez ca l-am crescut pe fiul meu singura , fara a fi casatorita vreodata ...
De cand a aflat ,fiul meu si-a cautat tatal si acum doua saptamani , l-agasit ...S-au intalnit , au mers in Belgrad si au facut testul ADN , care a dat un procent de 99,97 % rezultat pozitiv ...Acum , tatal fiului meu , doreste sa faca recunoasterea paternitatii si schimbarea numelelui fiului meu ....Am intrebat peste tot , m-am uitat si pe net , dar nu stiu cum se procedeaza in cazul recunoasterii paternitatii,unui copil devenit major ...
V-as fi recunoscatoare daca cineva m-ar putea ajuta ....