avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1685 soluții astăzi
Forum Activitate ovidelu

Activitate ovidelu

mie mi se pare ilogic... tu la 15 ani nu ai posibilitatea sa le platesti o suma asa mare...spune-le sa itzi ia un procent din alocatzie pe luna...:)) ...asta e venitul tau... nustiu cum o putut ei sa incheie un contract cu tine!!!
cum depun cerere la dosar pentru citarea martorilor??? sau poate nu-i spune cerere...
am luat o amenda in care scrie "azi, 24.12.2000 (in loc de 2008) a participat la un scandal in incinta clubului XXX impreuna cu veri si preteni acestuia"... asta dupa ce am fost luat de la Urgente Sibiu unde m-am dus sa vad ce fac niste persoane batute in club de catre personalul clubului (bodyguarzi). Aici era jandarmeria care a luat din club o persoana batuta shi pe care s-au hotarat sa o duca la spital ca sangera prea tare... Aici le-am spus jandrmilor ca daca vor dau shi eu o declaratie pentru ca ma aflam in local in momentul scandalului, i-am intrebat daca pot sa dau shi maine shi mi-au spus ca obligatoriu acum shi m-au dus la sediul lor. Aici dupa ce mi-am scris declaratzie un jandarm imi citea procesul verbal pe care bineinteles nu l-am semnat. M-am amenintzat ca in loc de 200 ron primesc 1000 daca nu semnez dar nu m-a convins. Dupa ceva timp primesc procesul verbal acasa. Am facut o contestatzie la judecatorie, m-am prezentat shi mi-au spus ca trebuie sa vin cu niste martori. Urmeaza sa ma duc... jandarmeria are ca martori un bodyguard shi administratorul clubului, dar acestia nu pot sa spuna ca am participat la scandal doar daca ma vazut la masa cu cei batuti... mai ales ca pe procesul verbal scrie ca in 24.12.2000 sa intamplat...cand eu aveam 10 ani... :| ce credetzi am sanse sa scap de amenda??? cu ce sa ma mai prezint impotriva jandarmilor???