avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Activitate cerberus79

Activitate cerberus79

Răspuns la discuția Legea in Italia
Buna ziua,locuim aproape de Roma.El s-a dus la medic,si-a scos certificat medico legal(noi nici nu ne-am apropiat de el,stiind ca e violent-odata a luat cutitul la mine).Noi l-am denuntat la Carabinieri.Dar nu avem multe stiri de atunci(un an de zile).Avem nevoie de un avocat aici in Italia.Va multumesc.
Răspuns la discuția Legea in Italia
Situatia e intr-adever mai complicata.Noi am plecat de acolo de un an,dar el si-a facut certificat medico legal cum ca l-am agresat,confirmat de "amica "sa,o romanca cu trei copii,casatorita in Romania,ce sta cu el.Cred ca la o adica i-ar putea sta martora LUI.Noi avem martori vecinii(italieni).Acum e pe rol(cred ) procesul impotriva noastra.Am nevoie de un avocat(aici in Italia) care sa ne tina la curent cum trebuie.Va multumesc.
Răspuns la discuția Legea in Italia
Situatia e intr-adever mai complicata.Noi am plecat de acolo de un an,dar el si-a facut certificat medico legal cum ca l-am agresat,confirmat de "amica "sa,o romanca cu trei copii,casatorita in Romania,ce sta cu el.Cred ca la o adica i-ar putea sta martora LUI.Noi avem martori vecinii(italieni).Acum e pe rol(cred ) procesul impotriva noastra.Am nevoie de un avocat(aici in Italia) care sa ne tina la curent cum trebuie.Va multumesc.
Răspuns la discuția Legea in Italia
Situatia e intr-adever mai complicata.Noi am plecat de acolo de un an,dar el si-a facut certificat medico legal cum ca l-am agresat,confirmat de "amica "sa,o romanca cu trei copii,casatorita in Romania,ce sta cu el.Cred ca la o adica i-ar putea sta martora LUI.Noi avem martori vecinii(italieni).Acum e pe rol(cred ) procesul impotriva noastra.Am nevoie de un avocat(aici in Italia) care sa ne tina la curent cum trebuie.Va multumesc.
Discuție Legea in Italia
:sorry:Buna ziua.Locuiesc in Italia de 4 ani.Fostul proprietar al casei unde locuiam(si lucram)impreuna cu sotia,ne-a denuntat ca nu voiam sa plecam,ca l-am amenintat si i-am cerut bani ca sa plecam de la el din casa(lucru neadevarat,infirmat de mai multe situatii).Avand in vedere evenimentele recente de aici,sunt foarte preocupat.
Mai intai,e asta locul(situl) potrivit?Ma puteti ajuta,va rog?