avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1886 soluții astăzi
Forum Activitate Mimi Dumitrascu

Activitate Mimi Dumitrascu

Răspuns la discuția Evacuare sotie
Va multumesc.
Răspuns la discuția Evacuare sotie
Va multumesc, raspunsul dv este suficient sa inteleg care-i procedura legala.
Răspuns la discuția Evacuare sotie
Va multumesc si inteleg mesajul dv. dar eu am intrebat care este procedura legala de evacuare a fostei mele sotii. Indulgent, intelegator am fost si sunt si sigur ca ma intereseaza comfortul copilului meu in mod deosebit ca tata. Nu am descris in detalii situatia ca sa ma intelegeti. Ea se plimba de 3 ani cu copilul meu in casele amantilor ei , uitand de responsabilitatile ei ca sotie si mama, iar cand a fost rejectata de amanti, s-a intors in apartamentul meu sub pretextul ca sunt tatal copilului si trebuie sa-i acord acomodare. Din nefericire pentru mine nu am putut obtine custodia legala a copilului. Divortul a durat un timp destul de suficient (2 ani) timp in care putea sa-si gaseasca locuinta pentru ea si copil, dar a preferat sa foloseasca locuintele amantilor si cand nu ia mai convenit s-a intors in apartamentul meu. Deci concluzia? Doresc sa-mi refac si eu viata si sa am o familie. Ea nu vrea sa se mute sub nici o forma, nu ca nu ar avea timp sa-si gaseasca , nici nu cauta si nici nu o intereseaza ca acum suntem divortati.Nu sunt un abusiv , nici verbal si niciodata nu apelez la forta. Eu doresc sa stiu care e forma legala de evacuare a ei.Sunteti in masura sa-mi raspundeti?
Discuție Evacuare sotie
Am divortat in ianuarie 2011. Locuim cu chirie in apartamentul mamei mele.Partaj dupa divort nu a fost ca nu avem bunuri de impartit. Avem un baiat de 10 ani care a fost incredintat mamei spre ingrijire. Dupa divort fosta sotie nu vrea sa paraseasca apartamentul . Care sunt procedurile legale de evacuare in cazul in care eu nu sunt proprietarul apartamentului iar fosta sotie nu contribuie la plata chiriei si a utilitatilor?