avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1861 soluții astăzi
Forum Activitate unnamed

Activitate unnamed

am fost prins in carrefour impreuna cu un complice dupa ce am furat bunuri in valoare de 440 lei (eu 360 ron , complicele 80 roni) ,, am fost dusi la camera de interpelare , perchezitii , declaratii ... incadrati in cele din urma la furt calificat si intocmit dosar penal la fiecare. mi-am angajat un avocat , dar pana imi da dansul un raspuns , cam in 3 saptamani a zis, raman foarte speriat de consecintele acestui teribilism .suntem ambii la prima abatere , nu avem nimic pe cazier .. am recunoscut totul ... apoi am fost dusi la sectia de politie unde s-a completat formularul tip .. mentionez ca toate declaratiile si toate hartiile au fost facute in LIPSA avocatului ... cei de la sectie mi-au spus sa stau linistit ca o sa primesc indurare si o sa iau o amenda administrativa conform art 90 cp.avocatul meu insa zice ca asa fac toti politistii ca sa scape de intrebarile acuzatilor .. ceea ce m-a speriat foarte tare . . cum credeti ca vor decurge lucrurile ? maine o sa fac cerere la politie sa imi vina citatiile pe adresa din bucuresti pentru ca eu sunt din provincie ..
Va rog mult .. am nevoie de inca cateva sfaturi si pareri .. cu toate ca am deja un avocat ..e posibil sa luam amenda penala , si daca da , separat sau impreuna .. sau eu sa iau penala ca am avut mai mult si complicele administrativa ? cum ni se trateaza cazurile ?
Multumesc foarte mult !
Si eu am fost prins in carrefour impreuna cu un complice dupa ce am furat bunuri in valoare de 440 lei (eu 360 ron , complicele 80 roni) ,, am fost dusi la camera de interpelare , perchezitii , declaratii ... incadrati in cele din urma la furt calificat si intocmit dosar penal la fiecare. mi-am angajat un avocat , dar pana imi da dansul un raspuns , cam in 3 saptamani a zis, raman foarte speriat de consecintele acestui teribilism .suntem ambii la prima abatere , nu avem nimic pe cazier .. am recunoscut totul ... apoi am fost dusi la sectia de politie unde s-a completat formularul tip .. mentionez ca toate declaratiile si toate hartiile au fost facute in LIPSA avocatului ... cei de la sectie mi-au spus sa stau linistit ca o sa primesc indurare si o sa iau o amenda administrativa conform art 90 cp.avocatul meu insa zice ca asa fac toti politistii ca sa scape de intrebarile acuzatilor .. ceea ce m-a speriat foarte tare . . cum credeti ca vor decurge lucrurile ? maine o sa fac cerere la politie sa imi vina citatiile pe adresa din bucuresti pentru ca eu sunt din provincie ..
Va rog mult .. am nevoie de inca cateva sfaturi si pareri .. cu toate ca am deja un avocat ..e posibil sa luam amenda penala , si daca da , separat sau impreuna .. sau eu sa iau penala ca am avut mai mult si complicele administrativa ? cum ni se trateaza cazurile ?
Multumesc foarte mult !