avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate nikoldia

Activitate nikoldia

Contestatia nu merge depusa la Braila, de aici sa plece mai departe la Adjud, in ideea de a obtine acest certificat de grefa de la Braila , ca sa nu mai fac niste drumuri tocmai la Adjud?
Imi va folosi la ceva daca mentionez in contestatie ca in procesul verbal nu este mentionat numarul si seria aparatului cu care am fost filmata?
Buna ziua!
Ma aflu in urmatoarea situatie: am fost oprita de politie, in Adjud, pentru ca nu as fi acordat prioritate de trecere unui biciclist la o trecere de pietoni, fapt pentru care mi-a fost retinut carnetul.Mentionez ca pe sosea erau parcate masini de o parte si alta a drumului si e posibil sa nu fi observat biciclistul. Domnul politist a spus ca am fost filmata din spate, dar cand am cerut sa imi arate proba acesta a refuzat.
Intrebarile mele sunt: - cum pot face contestatie ( in procesul verbal nu este mentionat numarul si seria aparatului cu care am fost filmata)
-cum pot intra in posesia carnetului de conducere in cazul in care contest in instanta procesul verbal?
-contestatia pot sa o depun la judecatoria braila?