avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate marmotzel

Activitate marmotzel

Va salut, am fost oprit de catre politie la nici 100 de metrii din parcarea barului unde am baut, care mi-a gasit 0.42 in aer probele de sange au urmat a fii 0.85 si 0.75 nu am produs niciun accident si nu am antecedente, m-am descurcat bine la testele motrice ale doctorului. Care sunt sansele ca procurorul sa dispuna neinceperea up si daca un avocat mi-ar imbunatatii aceste sanse?.Astept raspunsul dvoastra. Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Alcoolemie 0.85 in sange
Imi poate spune cineva, perioada de suspendare a permisului de cand incepe si daca se poate scapa din situatia mea cu o amenda administrativa?mentionez ca, desii am avut alcoolemia destul de mare am fost lasat la terminarea "distractiei" cu declaratii si probe de sange, sa plec cu masina desi primisem dovada fara drept de circulatie.
Va salut. Am fost oprit de catre politie pe 14 februarie in aerul expirat mi-a iesti 0.42 astfel am fost condus la spital pentru a-mi recolta probe de sange am cooperat pe deplin, am platit recoltarea probelor in cursul saptamanii urmatoare. Rezultatul mi-a venit azi si anume 0.85 si 0.75 intrebarea este, o posibila recalculare m-ar ajuta?, permisul imi va fii suspendat pe 90 de zile din momentu in care se pronunta instanta sau va fii chiar anulat? si daca am sanse sa scap de dosar penal fiind la prima abatare si necauzand vreun accident, practic am fost oprit la nici 100 de metrii dupa ce am iesit din parcare #-o.Astept raspunsul dvoastra.Multumesc anticipat.