avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Activitate Maria1234

Activitate Maria1234

dar e posibil sa fiu in biroul de credite? #-o
buna ziua...am si eu nevoie de un sfat...acum 2 saptamani am primit o scrisoare prin care mi se aducea la cunostinta ca am de platit o factura la [editat]in valoare de 700 ron.(factura platita in ianuarie-februarie 2008...mentionez ca factura care apare restanta este din decembrie 2007)cei de la [editat]sustin ca au mai trimis scrisori prin care imi aduceau la cunostinta ca am aceasta suma de plata in decursul anului 2008 insa eu n-am primit nicio astfel de scrisoare.(in afar de cea de acum 2 saptamani).dupa atata timp...au inceput sa ma cauta chiar si la numerele de telefon fix ale vecinilor... :O de la banca nu imi pot elibera niciun act ca factura a fost platita deoarece ei nu au o bbaza de date cu incasarile de la bancomat(asa mi s-a spus)..in 10 zile trebuie platita aceasta suma.in caz contrar din cate am inteles dosarul meu va fi trimis unui cabinet de avocatura...ce ma sfatuiti sa mai fac? greseala mea a fost ca nu am pastrat chitanta :(( si daca imi permiteti un sfat...PASTRATI CHITANTELE SI ORICE DOVATA CA ATI PLATIT... ca nu se va afla niciodata unde ajung banii dumneavoastra,,,,si dupa ani si ani....primiti astfel de scrisori...si as mai avea o intrebare: este posibil sa fiu in biroul de credite? :(