avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1140 soluții astăzi
Forum Activitate khelanos

Activitate khelanos

Am trimis cererea, o sa merg sa fac si o reclamatie la ITM si sa vad ce rezolv.
Am luat legatura cu cei de la HR si mi s-a comunicat ca se doreste sa se plateasca acest bonus de 2 salarii, problema este ca momentan nu sunt bani si ca se discuta in sedinte cand se va face... :(
asa o sa fac, ms mult:)
Imi era frica sa nu astept ani buni pana sa primesc acest bonus de 2 salarii nete....sau sa nu-l primesc deloc:)
inseamna ca m-am formulat eu gresit :(
faceam referire la bonusul acela de 2 salarii nete care a fost precizat in cererea de demisie, cerere apobata si semnata de seful direct. ... Angajatorul este obligat sa-mi ofere aceste salarii pana la o sata anume sau nu ...

ms
am o copie xeroxata a demisiei, stampilata , conform cu originalul. Ultimul salariu s-a virat pe data de 13 martie dar nu s-au virat si cele doua salarii promise ca bonus ...
Salut,

Pe data de 18.02.2009 mi s-a facut propunerea de a-mi da demisia cu acordarea a doua salarii compensatorii.Am scris cererea e demisie dupa cum urmeaza: " ... va rog sa-mi aprobati cererea de incetare a activitatii cu acordul partilor conf. Art 55 (b) din codul muncii, incepand cu data de 18.02.2009, cu acordarea unui bonus pentru activitatea depusa echivalent cu data doua salarii nete.." Demisia a fost aprobata, semnata stampilata si mi s-a spus verbal ca aceste salarii se vor vira pe data de 15.03.09 ...
Problema este ca aceste doua salarii nu mi s-au livrat si cand am vorbit cu cei de la HR mi s-a comunicat ca inca nu se stie data cand se vor vira.....
Pot sa fac ceva, firma este obligata sa mi le vireze ... sau pur si simplu tebuie sa astept pana binevoiesc ei sa mi le vireze.