avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1291 soluții astăzi
Forum Activitate danyka

Activitate danyka

Discuție cui ma adresez?
sub sanctiunea suspendarii procesului civil care are ca obiect hotarare care tine loc de act autentic, in calitate de reclamant trebuie sa depun copie BI parat si sa dovedesc ca este singura mostenitoare, asta in conditiile in care nu este dezbatuta succesiunea, in titlul de proprietate este trecuta mama paratei- decedata, iar pe langa acestea eu am aflat abia acum deci ulterior incheierii anteconntractului ca parata nu e singura mostenitoare:(:(( daca poate cineva sa imi dea cateva sfaturi, multumesc mult:)
ma scuzati, stie cineva daca pot sa ma adresez, si eventual sa obtin si raspunsul, la serviciul de evidenta a persoanelor din localitate pentrua obtine datele de identificare ale paratului, cerificat deces, in cazul in care acestea imi sunt necesare in litigiu, care are ca obiect hotarare care tine loc de act autentic, tinand cont ca mi-au fost solicitate de judecator in calitatea mea de reclamant, speta e putin mai complicata, eu am incheiat antecontract cu parat de vanzare cumparare in 2003 a unui teren arabil , titlul de proprietate pe acel teren apartine mamei paratei care a decedat, iar de la data incheierii antecontractului pana in acest moment parata refuza dezbaterea succesiunii si incheierea contractului in forma autentica. judecatorul mi-a zis sa depun BI in dublu exemplar al paratei, si dovada ca e singurul mostenitor. Cum pot sa fac rost de id parat? iar in ceea ce priveste dovada ca parata este unicul mostenitor, eu tert de buna credinta am avut incredere in calitatea de mostenitor aparent a paratei, nu stiu daca sunt mai multi mostenitori, parata a zis ca e singura mostenitoare atunci cand am incheiat antecontract, acum spune altceva... va multumesc mult
Răspuns la discuția onorariu avocat
deocamdata vreau sa se pronunte desfacerea casatoriei, ulterior impartim si bunurile, dar deocamdata este suficient divortul, vreau 38 alin 1 pentru ca aceasta este realitatea, cam cat zici ca se practica sumele pentru onorariu avocat, cel putin in medie...
Discuție onorariu avocat
poate sa imi spuna cineva, macar estimativ, cam cat ma costa o taxa de onorariu avocat pentru un divort, fara minori, care la prima vedere nu implica nici dificultati, fara partaj, doar asistenta ( vreau vina exclusiva a paratului) multumesc mult