avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1103 soluții astăzi
Forum Activitate alinutza4fun

Activitate alinutza4fun

Răspuns la discuția FISE POST
Buna ziua,

Am rugamintea sa postati fisa postului si pentru vopsitor auto, am mare mevoie de aceasta.


Va multumesc mult

Adresa mea de e-mail este service_autobelucci@yahoo.com
buna seara, am urmarit discutiile referitoare la acele aboanmente de orange, vodafone sau alte companii de telefonie, in primul rand daca aceste datorii s-au prescris, adica au trecut 3 ani de cand nu s-a mai facut plata pentru acel dosar sau nu s-a semnat nimic prin care sa recunoasteti aceasta datorie nu se intampla absolut nimic, in al doilea rand o datorie prescrisa nu inseamna o datorie stearsa, cei care au astfel de datorii sunt inregistrati in PREVENTEL, aceasta baza de date va fii unificata cu cea bancara si in ultimul rand daca datoria este prescrisa este eronat sa va spuna ca se va apela la rezolvarea pe cale legala deoarece din momentulprescrierii nu se poate recurce la forta de constrangere legala, o seara buna

Data post: Joi, 19 Martie 2009, 19:45
Subiect: RE: EOS KSI ROMANIA

d-le consilier se poate intrerupe termenul de prescriptie doar daca se face vreo plata sau se semneaza vreun acord scris inainte de prescriere, daca datoria este prescrisa poate semna o mie de documente pentru ca asa va ramane...PRESCRISA...din punct de vedere legal nu se poate face nimic nu se actioneaza in judecata, dar dupa cum am mai spus pe viitoar aceasta datorie va cantari in momentul contractarii unui imprumut

Data post: Joi, 19 Martie 2009, 19:51
Subiect: RE: EOS KSI ROMANIA

dosarele care ajung la eos ksi romania sunt cesionate, asta inseamna ca eos achita datoria pe care o ai in contul brd, iar datoria ta acum este catre eos, cei de la eos aplica penalitatile si dobanzile conform contractului pe care l-ai semnat, platile se fac in continuare prin brd, in birou de credite este din momentul in care nu ai achitat 3 luni consecutiv, cesiunea se face fara acordul tau(debitorul) dar vei fii anunta printr-o notificare, dosarul fizic este trimis la eos de la brd nu vei mai putea primii nicio informatie, pentru a mentine suma la nivelul la care este trebuie sa faci o intelegere de palta cu cei dea colo, dupa posibilitati, in perioada in care repsecti aceasta intelegere suma nu iti va mai creste,dupa achitarea datoriei vei primii o fisa de lichidare care demonstreaza ca ai lichidat datoria,
DIN BIROUL DE CREDITE IESI LA 5 ANI DUPA LICHIDAREA DATORIEI

Data post: Joi, 19 Martie 2009, 19:57
Subiect: RE: EOS KSI ROMANIA

D-LE CONSILIER DA-MI VOIE SA NU FIU DE ACORD cu tine si cu sfaturile pe care le dai, inmare parte sunt luate din carti, am lucrat la eos, dar nu ma laud cu asta, nu a fost o experenta cu totul placuta, dar contractelel bancare sunt investite cu titlu executoriu iar inc azul in care nu se face plata pe dosar pentru a nu se ajunge la momentul in care datoria se prescrie sunt trimise in executare silita, DE asemenea oricine poate obtine informatiile necesare despre cesiune de la orice sucursala brd, bcr...s.a.m.d, nu inteleg de ce te legi de termenul de prescriptie, nu ajuta la nimic, cand eset vb de un cntract bancar, incearca sa obtii mai multe inform atii legate de procedura eos si abea atunci ofera sfaturi, crede-ma au multe unelte si pot face multe pentru a-si recupera banii, gandeste-te doar ca ei cumpara datoria, investesc banii pe care ii vor inapoi

Data post: Joi, 19 Martie 2009, 20:05
Subiect: RE: EOS KSI ROMANIA

cei de la eos nu folosesc astfel de practici, ma refer la faptul ca ar de[une sume modice in cont pentru a prelungi prescriptia, ei incearca recuperarea datoriei pana la un moment dat, in cazul in care nu reusesc fie recurg la poprire fie trec in executare silita (contracte bancare), cat despre transferuri din conturile vechi in contul eos, se fac de catre creditor in momentul in care ste cesionat contractul se transfera toata suma care este depusa in contul creditor in contul colector adica eos

Data post: Joi, 19 Martie 2009, 20:08
Subiect: RE: EOS KSI ROMANIA

platile acestea la care va referiti sunt facute de catre terti, asta insemnnad rude apropiate ale debitorului, aceste persoane stiu de problema, cei de la eos nu dau amanunte cu privire la contract decat dupa ce au confirmat anumit4e date deoarece pot fii dati in judecata in cazul in care dezvaluie informatii cu caracter confidential unei terte persoane fara acordul debitorului, in concluzie oricine poate face plata atata timp cat stiu de problema, au fost informatii de debitor, au primit notificari sau au fost useri........

Data post: Joi, 19 Martie 2009, 20:14
Subiect: RE: EOS KSI ROMANIA

6 sfaturi foarte proste PROASTE, unu chiar daca recunosc notificarea nu se intampla nimic, daca nu raspund la tel se fac vizite la domicilu, daca pleaca din tara se trece in executare silita, toate contractelel bancare sunt cun titlu executoriu, ca si avocat dai nise sfaturi foarte proaste, scuzama ca iti spun dar daca as avea de ales intr-un proces sa am un avocat adica pe tine sau sa ma reprezint singura, mai bien ma reprezint singura, ii induci in eroare mai intai intereaza-te , citeste contractele, vb cu alti avocati competenti, CERE INFORMATII APOI POTI DA SFATURI