avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate adryan8183

Activitate adryan8183

Răspuns la discuția intrebare
va multumesc pentru raspuns. deci nu exista riscul inchisorii!??? pt ca este foarte speriat!.
Răspuns la discuția intrebare
sa inteleg deci ca nu vor fi probleme?nu vor trimite la politie? el tot se gandeste ca va primi acasa ceva si ca il va chema la politie. sa inteleg ca nu aveau voie sa l puna sa plateasca de 10 ori valoarea produsului?
va multumesc mult.

o alta intrebare a mea ar fi aceea ca daca in caz ca totusi vor depune plangere exista riscul ca el sa faca inchisoare (chiar daca a achitat)sau un avocat bun poate rezolva problema? sau va da doar amenda?
multumesc
Răspuns la discuția intrebare
da are bonul acela de la casa unde a platit cu cardul.
in caz ca il denunta totusi fiind la prima abatere poate primi decat amenda aceea??
ma gandesc ca daca la pus sa plateasca de 10 ori valoarea produsului nu l mai denunta..
va rog sa imi raspundeti.
ideea e ca pe el l-a prins la casa si apoi a fost dus si perchezitionat...nu a dat nicio declaraite ci doar a semnat acea fisa de constatare.
apoi a fost pus sa plateasca de 10 ori si i s-a spus ca este liber.
Răspuns la discuția intrebare
da are dovada..bonul de la casa..pt ca l-a pus sa plateasca la casa de 10 ori...politia nu a fost chemata .atunic..decat cei de la securitate iar apoi a fost lasat sa plece..
adica cei de la magazin nu aveau voie sa l puna sa plateasca de 10 ori?
inseamna ca nu va pati nimic prietenul meu? sau inca sa stea in alerta?
Discuție intrebare
buna,
am si eu o intrebare. acum cateva zile prietenul meu cel mai bun a fost prins intr un supermarchet sustragand un obiect in valoare de 150 ron. a fost prins de catre cei de la securitate si. nu au chemat politia, dar l-au pus sa plateasca de 10 ori valoare produsului. adica 1500 ron. a avut cardul la el si a platit. apoi i a dat drumul sa plece si i s-a spus ca nu mai are voie sa intre in magazin.
in situatia de fata ce i se mai poate intampla.
va multumesc