avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Activitate etc12

Activitate etc12

Eliberare a unui certificat fiscal se face numai de la adresa de domiciliu sa use poate si de la cea de reseeding a (flotant)
Răspuns la discuția am sanse la incredintare?
Va multumesc pentru sprijinul moral acordat si pentru incurajari.Sa o luam metodic:copilul are 3,6 ani,si in tot acest timp nu am fost departe de el decat maxim 8 nopti.El este atasat de amandoi parinti iar in ultimul timp repeta obsesiv "sunt copilul tau si al lui tati" sau al tau si al lui mami.Mama lui si- gasit un "prieten" si din acesta cauza au fost zile in care a plecat la servici iar de acolo la el,eu ramanand acasa cu copilul cate 3-4 zile.
Despre moralitatea mea si conduita nu va pot spune eu dar va dau un fapt:rudele sotiei sunt alaturi de mine 100% in cadrul viitorului proces de custodie(ei chiar fiind principalul suport moral alaturi de dragostea si faptul ca sunt convins ca ii va fi mai bine copilului alaturi de mine si de noi,implicit.Sotia mea a reusit prin comportamentul irational din ultimul timp sa isi indeparteze toate rudele apropiate).Eu nu spun ca sunt tatal ideal sau ca nu pot gresi dar la ora asta parerea celor care ne cunosc este ca ii va fi mai bine alaturi de mine.
Mai exista si alte motive care ma fac sa cred acest lucru dar nu a-si vrea sa le mai expun .

"Am o intrebare pentru dvs la care trebuie sa raspundeti macar in forul dvs.intim:ati crescut cu amandoi parintii ?"
Nu ,nu am crescut cu amandoi parintii fiind orfan de tata de la 12 ani,mamam nerecasatorinu-se niciodata ,deci stiu ce inseamna sa nu beneficiezi de sprijinul unui tata.

"Copilul dvs.mai are nevoie de tatal sau, chiar daca relatiile acestuia cu mama sa naturala au fost deteriorate"
Dar in momentul in care intre noi vor fi cateva sute de km ........iar relatia cu mine se va rezuma de 1 luna pe an.....


"Ar mai trebui sa va cautati un avocat care sa va lamureasca exact si in concret, in functie de situatia existenta in familia dvs care ar putea fi solutia instantei."
Exact asta caut in aceste zile

Va multumesc
In urma cu putin timp relatiile dintre mine si sotie s-au deteriorat,ea gasindu-si pe altcineva (acesta fiind si adevaratul motiv al deteriorari relatiilor dintre noi).Dupa ce am facut incercari de reluare a vietii de familie fiind dispus sa trec cu vederea mai ales de dragul copului minor si datorita faptului ca imi iubeam sotia (fiind casatoriti de mai bine de 10 ani)ea a ales sa divorteze.Ok,asta este ,ma resemnez.Dar urmeaza si custodia:aici a-si vrea sa stiu ce sanse am ca tata sa castig iar daca cineva ma poate ajuta in acest sens.daca pana acum 3 luni nu prea aveam ce sa ii reprosez mamei in privinta copilui de atunci incoace situatia s-a schimbat.Durerea cea mai mare este ca in cazul castigari custodiei de catre ea vrea sa imi mute copilul din oras.
deci ma poate ajuta cineva?