avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate mar_ysa_28

Activitate mar_ysa_28

Notificare am primit si trebuia sa specific cine a fost soferul. Am trimis cerere in care am stipulat si numele persoanei cu care am vb la telefon.Sper sa nu se intample alte nereguli...de asemenea pers de la tel mi-a sugerat sa sun saptamana viitoare pentru o confirmare...deci sper sa fie bine intentionati.
Imi cer scuze...am scris gresit anul este vorba despre 2009....am sunat acum la Politia Rutiera Vrancea si mi-au spus ca e nevoie doar sa scriu pe acel document ca nu am circulat pe acel drum si ei sterg din calculator probabil in urma unei reverificari...nu e nevoie de proces...deasemenea am cerut raspuns oficial si mi-au spus ca trebuie sa le innaintez o cerere.
O sa fac asta astazi si sper sa nu fie nici o problema.

Multumesc pentru raspunsuri!
Buna...tocmai ce am primit o recomandata de la inspectoratul de politie Vrancea cum ca in 02.03.2007 am fost surprinsa de o camera radar cu viteza de 71,7 km/h cand maxim era 50 km/h.
Nu am fost in viata mea acolo, locuiesc in Bucuresti si am un bebelus de 4 luni si de cand s-a nascut ma deplasez cu masina doar pana in parc sau la Doctor.....!#-o
Ce e de facut?
Trebuie sa ii dau in judecata?
Cine plateste cheltuielile?
Avocatul trebuie platit inainte...sau?
Mentionez ca masina nu a fost imprumultata la nimeni....este proprietate personala...nici macar partenerul nu o conduce..are si el masina lui!Sta parcata in fata blocului!

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!