avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1081 soluții astăzi
Forum Activitate MihaiPatru

Activitate MihaiPatru

bun ... nu mi-ati raspuns la intrebarea cu... exercitarea dreptului de a conduce pe 3 luni , daca am stat 6 luni , mai stau iar 3 luni? daca mi se solutioneaza dosaru cu o astfel de pedeapsa..?
ok am inteles va multumesc, iar cu solutia , din cate am auzit...pedeapsa ar fi de o amenda administrativa si suspendarea dreptului de a conduce pe 3 luni ... iar eu am stat 6 , presupun ca numai stau iar 3 luni pe bara nu? deja avand 6 luni fara ....
s-a facut expertiza , iar dosarul a ajuns la Procuror... dupa care am vorbit cu el si m-a anuntat ca mi se va solutiona in 3 sapt , care au trecut.. deja 1 luna si 2 saptamani , sa urmez sa fac o cerere , poate poate.... , dar mai am o intrebare cererea de solutionarea urgenta a dosarului o pot face fara avocat?
dupa cum spuneam , Vatamare corporala pe trecerea de pietoni si parasirea locului .. bun , m-am impacat cu parintii etc , am ramas cu parasirea locului , m-i s-a deschis un dosar penal am ajuns la solutionarea dosarului .. iar acu astept solutionarea Dosarului PENAL au trecut 6 luni , am fost la parchet m-am interesat si nimic nu pot sa rezolv nimic, ma poate ajuta si pe mine cineva? mai astept Mult? sau .. ce pot face pt solutionarea dosarului penal , imi trebuie permisu neaparat...